775622655 info@dobryden.eu

Mnoho z nás bude muset letos oželet koupání v moři, ale to rozhodně neznamená, že bychom měli v horkém létě vynechat koupání úplně. Právě naopak. Letošní rok se může stát ideálním rokem, kdy poznáte a vyzkoušíte česká jezera, lomy a jiná přírodní koupaliště. Nabízíme vám zde 5 nejlepších míst, která vás zaručeně nezklamou.

 

Přehrada Lipno

Největší vodní plocha České republiky se nachází na Šumavě. U jihočeského moře, jak se Lipnu díky své rozloze přezdívá, vás čeká mnoho kilometrů nádherných pláží. Rozhodně tedy máte z čeho vybírat. Výhodou jsou i rovné cyklostezky, díky kterým se můžete kolem celé přehrady lehce přepravovat. Mezi nejvyhledávanější pláže patří ta, která se táhne podél celého Lipna nad Vltavou nebo ta ve Frymburku.

 

Lom Výkleky

Nádherný zatopený lom nacházející se u obce Výkleky v Olomouckém kraji. V tomto kraji je to doopravdy vyhlášené koupaliště. Proto by byla škoda se na něj taky nepodívat. Celá vodní plocha je obklopena stromy a skalami – ty poskytují nádherné výhledy dolů i do okolí. Hloubka lomu je na mnoha místech dokonce větší než 8 metrů, proto je tato plocha ideální i pro trénink potápění.

 

Kamencové jezero

(Zdroj: http://kamencovejezero.cz/)

Toto unikátní jezero se nachází v Ústeckém kraji, nedaleko města Chomutov. Jedinečné je především v tom, jak vzniklo. Před zatopením to byly sirné a kamencové doly, tudíž se jedná o unikát nejen český, ale i světový. V dnešní době je to jezero obklopené písčitými i travnatými plážemi a nachází se v nich voda, která má léčivé účinky. Zároveň je zde možné provozovat hned několik vodních a plážových sportů.

 

Jezero Milada

(Zdroj: http://www.jezeromilada.cz/)

Tento nyní už zatopený uhelný lom leží mezi Teplicemi a Ústím nad Labem. Jezero je hluboké až 25 metrů poskytuje skvělé podmínky pro vodní sporty, především pro jachting. Odpočinout si můžete na travnatých i kamenných plážích.

 

Zatopený lom Janičův vrch

Lom se nachází v oblasti kolem Mikulova, kterému se někdy přezdívá české Toskánsko. Tato vodní plocha vypadá jako hluboký kráter naplněný průzračnou vodou. V okolí se nachází velké množství vinic, je to tedy oblast, kde je toho mnoho k vidění i projití.

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu