775622655 info@dobryden.eu

V roce 2016 se na obrazovkách České televize objevil nový seriál RAPL. Celkově má 2 série a za tu dobu si zvládl získat velkou popularitu napříč populací. A o jeho distribuci se zajímala dokonce i americká společnost. Není tedy od věci říct, že Rapl se stal jedním z nejpopulárnějších seriálů posledních let. Vyniká především ve skvělém zpracování záhadné krajiny Krušných hor a zároveň se stal reklamou pro celý Karlovarský kraj. Pojďme se proto podívat na několik míst, která hrála v seriálu důležitou roli a zároveň jsou zajímavé i sama o sobě. I když jste o nich možná do této chvíle neslyšeli.

Jáchymov

Jáchymov byl hlavním dějištěm seriálu. V historické budově radnice byla zřízena policejní služebna. Točilo se také v kostele sv. Jáchyma nebo v historické baru hotelu Radium Palace. Toto místo zároveň nabízí unikátní léčbu radonovou vodou. A pokud byste chtěli poznat toto město za hranice Rapla, najdete zde mnoho zajímavých míst. Například v podobě bohatého sportovního vyžití – aquacentrum, cyklostezky, tenisové kurty, běžkařské stezky nebo sjezdovka z Klínovce. Pokud vás zajímá více kultura, nebudete ani vy zklamáni. Nachází se zde expozice muzea Královská mincovna, Šlikovský hrad nebo Špitální kostelík. Vrcholem vaší návštěvy může být naučná stezky Jáchymovské peklo, která informuje o pohnuté historii Jáchymova a někdejších pracovních táborech.

Zdroj: mestojachymov.cz

Plešivec

Jedná se o vrchol nedaleko Karlových Varů, který nabízí nádherný výhled z rozhledny. Krom něj zde můžete vyzkoušet i mnoho adrenalinových sportů jako např. bungee trampolínu, lanové centrum nebo obří houpačku. Určitě nevynechejte návštěvu Dolu Mauritius, který je národní památkou a zároveň největší cínový důl v ČR. Čeká vás zde asi hodinová prohlídka, během které si vyzkoušíte život horníků. A na závěr se pod rozhlednou můžete dřevěnou branou dostat do říše bájí a pohádek. Jedná se stezku krušnohorských pověstí.

Zdroj: hotelplesivec.cz

Cínový důl Sauersack

Tento bývalý cínový důl se nachází nedalo obce Rolava. Jedná se o důl v němž těžba započala už od poloviny 16. století, ale naplno se rozjela až za 2. světové války. Tehdy vznikla myšlenka postavit zde plnohodnotný závod na zpracování cínové rudy. Naneštěstí s výstavbou tohoto objektu začaly nedaleko vznikat i zajatecké tábory. Váleční zajatci zde byli nuceni pracovat za podmínek značně nepříznivých. Po válce bylo rozhodnuto důl zavřít a nechat zatopit především kvůli jeho nevýdělečnosti. A díky tomu, že se toto zapomenuté místo, objevilo s seriálu Rapl, se jeho návštěvnost zvýšila několikanásobně. A není se co divit. Dodnes je atmosféra tohoto místa nanejvýš tajemná a pozoruhodná.

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu