775622655 info@dobryden.eu

Instalování indukčních desek je čím dál častější. A rozhodně to není překvapující. Obsluha této desky je lehčí a příprava pokrmů také bezpečnější. Pro to, aby deska sloužila dobře a dlouho, je nutné se o ni vhodně starat. V článku si představíme, jak často a správně indukční desky čistit. 

Oproti čištění klasických varných desek, je čištění těch indukčních snadné. Nejsou na ní žádné záhyby, ražby a ani pohyblivé části. Navíc jsou velmi odolné proti poškrábání.

 

Každodenní čištění

Vzhledem k velmi hladkému povrchu, je možné čištění provádět každý den, klidně po každém použití. Na lesklém povrchu zkondenzované kapičky vodní páry rychle zaschnou, pokud je hned neutřete. Na to postačí vlhký hadřík nebo papírový ubrousek. Na desku je také možné nastříkat nějakou speciální emulzi nebo sprej, která povrch zároveň vyleští. Alternativou je dobrý prostředek na nádobí a na následné vyleštění čistič oken.

 

Odolnější skvrny

Odolnější skvrny zpravidla vznikají, když se obsah hrnce převaří a přeteče. Pokud se to stane, nejdříve desku vypněte a poté pomocí navlhčeného bavlněného hadříku nebo ručníku toho co nejvíce a co nejrychleji posbírejte. Buďte opatrní, protože velmi rychle může dojít k popálení. Rozhodně nepoužívejte plastové houby, ty by se mohly při kontaktu s horkým roztavit.

Pokud jsou zbytky na desce již připečené, nejlepším postupem je počkat až vše vychladne. Pomocí škrabky vše následně jemně odstraňte. A poté postupujte podle návodu výše – desku vyčistěte pomocí speciální emulze nebo spreje. 

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu