775622655 info@dobryden.eu

Vysoké Tatry jsou nejvyšší částí Karpat a jedním z nejmalebnějších hor v Evropě. Jsou rozděleny hranicí mezi dvěma zeměmi – Polskem a Slovenskem.

Tatranská Lomnica

Návštěva druhého nejvyššího vrcholu Tater není pouze výletem do jiného světa – do světa skal, propastí, trhlin, ostrých hřebenů a nebeských výhledů. Je to také úžasné dobrodružství, ve kterém hlavní roli hraje let nad srázem několika stovek metrů v malé lanovce. Lanovka, která byla dokončena ve 40. letech 20. století, sestává ze tří úseků, z nichž poslední vede z Lomnice na vrchol Lomnice bez podpory. Pro obyčejné turisty je to jediný způsob, jak se dostat na tak vysoký vrchol – další stezky jsou k dispozici pro horolezce nebo s horským průvodcem.

Štrbské pleso

Štrbské Pleso je turisty nejen název oblíbeného města ve Vysokých Tatrách, ale především název horského rybníka, nad nímž se nacházejí budovy tohoto střediska. Je to druhý největší rybník ve slovenských Tatrách, obklopený krásnými smrkovými lesy. Jeho jedinečnost spočívá nejen v extrémně krásných hodnotách krajiny, ale také v její poloze. Nachází se v Evropském vodním oddělení – část vody z rybníka prosakuje do Popradu, a proto patří do povodí Baltského moře, zatímco druhá část do povodí Váhu, tj. do povodí Černého moře. Kolem plesa je silnice asi 2 km dlouhá, která nabízí příjemnou procházku, 45 minut chůze s výhledem na vrcholy odrážející se ve vodě. Další atrakcí je možnost plavby po jezeře lodí, jejíž přístav se nachází na jižním břehu rybníka – z tohoto pohledu vypadá toto místo úplně jinak.

Aquacity Poprad

Moderní, stále se rozvíjející aquapark v Popradu s výhledem na Tatry se vyznačuje sofistikovanou architekturou, moderním designem interiéru a relativně vysokým standardem, pokud jde o wellness a lázeňské služby, jakož i gastronomii a ubytování. Není divu, že je zde mnoho hostů z ČR i Polska. Hlavní budova zahrnuje: recepci, sportovní bazén olympijské velikosti, tzv. Tým Vitální svět (suché a parní lázně, tepidárium, sněhová jeskyně, slunná louka atd.), Exkluzivní Blue Diamond Pool (termální bazén s různými masážními zařízeními, podsvícený neobvyklým způsobem, s vyhlídkovou terasou a vlastním barem) a nakonec tobogány, z nichž nejpůsobivější je „černá díra s laserovými efekty“.

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu