775622655 info@dobryden.eu

Gastronomie, móda, památky. Je mnoho věcí, které byste si neměli nechat ujít, když přijedete do Francie. Mezi krajinou a pobřežím, přírodou a městy si každý najde něco podle svého vkusu, co si nechce nechat ujít. Přinášíme přehled toho, co si nesmíte v této krásné zemi nechat ujít.

1. Paříž

Jaký by byl pobyt ve Francii bez prohlídky v Paříži? Mohli byste tam zůstat dva týdny, měsíc nebo zde dokonce žít. Město obsahuje tolik tajemství a skrytých míst, kde se nebudete nudit. Mezi památky, které je vhodné poznat patří například Eiffelova věž, Arc de Triomphe, Notre Dame a Muzeum Louvre. Pokud to není vaše první návštěva, možná budete chtít vidět méně navštěvovaná turistická místa.

2. Palác Versailles

Palác, zahrady, královská atmosféra … to je hned několik důvodů, proč vyrazit na zájezd do Francie za touto jedinečnou památkou. Jeho stavba začala v 1623 ubytovat francouzského krále a jeho dvůr. V letech 1682 až 1723 zde žili králové Ludvík XIV, Louis XVI. A Louis XVI. Po francouzské revoluci sloužil jako konzulát, byl obnoven a nyní je klasifikován jako historický památník a slouží jako muzeum francouzské monarchie. Můžete navštívit apartmány krále, dámy, galerie, královskou operu, oranžerie, stáje, park atd. Město je ponuré a můžete navštívit náměstí Place du Marché de Notre-Dame (tržiště), kostel Notre-Dame de Versailles nebo radnici.

3. Saint-Tropez (Azurové pobřeží / Francouzská Riviéra)

Saint-Tropez je jedním z nejznámějších měst azurového pobřeží, díky hvězdám, které jej obývaly, a filmům, které se ve městě odehrávaly. Francouzská elegance je všude, a to i na pláži, a je součástí slavného kouzla této oblasti. Pokud jde o to, co musíte nutně vidět, jděte na pláž Pampelonne, přístav Saint-Tropez, maják Camarat a Citadelle. Vstávejte brzy na koupání na prázdné pláži (Ponche beach), jděte na trh na Place des Lices do 11:00. Užijte si dlouhou přestávku během oběda ve stínu kavárny a navštivte odpolední čtvrť Ponche.

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu