775622655 info@dobryden.eu

Vyzdobit zeď v obývacím pokoji, tak aby krásně zapadla do zbytku interiéru, není těžké. Zvlášť když jednou začnete. Ale právě ten první krok může být pro někoho obtížný. Práci ulehčí, pokud víte, jaké jsou vůbec možnosti při výzdobě zdí. A na to se v dnešním článku zaměříme – ukážeme vám způsoby, jakými je možné zeď vyzdobit v souladu s nejnovějšími trendy. 

 

3D nástěnné panely

3D panely jsou netradičním, ale velmi stylovým řešením, jak ozdobit váš obývací pokoj. Jsou navíc lehké a na zeď se snadno instalují. Obecně se doporučuje panely lepit na menší část zdi – jsou totiž velmi výrazné a výsledky by lehce mohl působit přeplácaně. Panely navíc zapadnou do jakéhokoliv interiéru, protože se vyrábějí v nepřeberném množství tvarů a barev. Rozhodně si tedy vyberete to, co vám bude vyhovovat.

 

Tapety

Tapety jsou velmi univerzálním řešením výzdoby stěn. Prodávají se v nejrůznějších provedení a tu pravou seženete do každého interiéru. Na kousek stěny, nebo na jednu stranu pokoje, se doporučuje umístit velkoformátovou tapetu zobrazující květiny, geometrický vzor, krajinu nebo imitující dřevo či cihlu. Rozhodně takto nepokrývejte celou místnost.

Tapeta v roli Artgeist Smell of the Nature, 0,5 x 10 m

Nástěnná tapeta Dekornik Vintage Botanic

 

Samolepky na stěnu

Samolepky jsou velmi účinná a přizpůsobitelná dekorace. Nabídka je široká, proto si každý vybere to, co chce. Můžou to být nejrůznější nápisy (citáty, rodinná motta), obrázky nebo geometrické tvary. Důležité je, aby barva samolepek silně kontrastoval s barvou stěny. Jinak samolepky nebudou viditelné nebo čitelné. To samozřejmě nechceme.

Sada 9 samolepek na zeď Ambiance Marble and Gold Line, 20 x 20 cm

Samolepka na zeď s citátem Ambiance Všechno začíná snem

 

Zrcadla

Další zajímavou dekorací jsou zrcadla. Jejich největší výhodou je, že se dají pověsit i na malý kousek zdi a také to, že opticky místnost zvětší. Váš obývací pokoj tak bude mnohem vzdušnější.

 

Zeď z rostlin

Rostliny každou místnost rozzáří, dodají jí příjemnou atmosféru a navíc čistí vzduch. Proč si tedy nevytvořit celou stěnu z rostlin. A jak na to? Jednoduše. Některé rostliny zavěste na strop, nejlépe popínavé nebo takové, co rostou směrem dolů, a část položte na police. Opět budou nejlepší popínavé rostliny nebo kapradiny. Za nějaký čas totiž vytvoří velmi zajímavý efekt. A pokud doopravdy rádi experimentujete, vyzdobte si stěnu mechem.

Podstavec na pokojové rostliny Geese Robust, výška 85 cm

Dekorativní konývka Antic Line Roses de Provence

Betonová variabilní 4dílná knihovna Lyon Béton Dice

 

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu