775622655 info@dobryden.eu

Ventilátor je neocenitelným společníkem v horkých letních dnech. Dokáží příjemně ochladit váš pokoj i vás. Existuje velké množství druhů ventilátorů, ze kterých je možné vybírat. V dnešním článku si je všechny představíme, abyste byli na léto správně vybaveni.

Existuje 7 druhů ventilátorů. Liší se provedením a také tím, do jaké místnosti se hodí.

 

Stolní

Se stolními ventilátory se setkáte nejčastěji. Staví se na stůl, ale každý vyvýšený rovný povrch bude stačit. Často se s nimi setkáte v kancelářích. Díky své menší velikosti mají také menší výkon. Na ochlazení jedné průměrné místnosti je to zpravidla dost. Jejich velkou výhodou je možnost nastavit sklon a rychlost foukání.

 

Stojanový

Stojanový je velmi podobný tomu stolnímu, jenom má vyšší stojan. Je tedy možné umístit ho na zem. Vyšší výška je bohužel na úkor stability, stojanové ventilátory se vám mohou zdát velmi vratké. Na druhou stranu jsou lehce ovladatelné a je možné u nich regulovat rychlost. Hodí do kanceláře, vedle stolu, obývacího pokoje do blízkosti pohovky nebo na chodbu.

 

Axiální

Axiální ventilátory jsou zabudované ve zdi a jsou typické pro svoji malou velikost. Hodí se proto do menších místností. Naleznete je tak nejvíce v koupelnách, na toaletách nebo ve sprchách. 

 

Sloupový

Tyto ventilátory jsou specifickou odnoží těch stojanových. Na první pohled jsou velmi neobvyklé, protože nemají žádné lopatky. To způsobuje, že mnohdy mívají menší chladící účinek. Pro někoho však bude lákavý jejich moderní a originální vzhled.

 

Stropní

Stropní ventilátory jsou napevno přidělané ke stropu. Výhodou je, že mohou fungovat celoročně. V zimě vám budou rozhánět teplý vzduch po celé místnosti. V letním režimu naopak zvednou studený vzduch od země a teplý naopak pošlou dolů. Je samozřejmě nutné počítat s vyšší pořizovací cenou.

 

Podlahové

Tato varianta ventilátoru jsou zdaleka nejvýkonnější z celého výčtu. Hodí se proto do větších prostorů nebo celých rodinných domů. Pro maximální efekt se doporučuje ventilátor namířit proti stěně.

 

Nástěnné

Posledním druhem je nástěnný ventilátor. Místnosti ochlazují tak, že je vzduch odvětráván ven. Je to nejméně používaný typ, protože je značně nepraktický. 

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu