775622655 info@dobryden.eu

Klidné večery u krbu s knihou a skleničkou vína jsou pro mnohé symbolem dokonalého odpočinku. Ale zároveň si mnoho lidí spojuje krby s rodinnými domy. A ačkoliv je pravda, že tam jsou běžnější, rozhodně je možné je umístit i do bytu. Takže pokud bydlíte právě v bytě a sníte o pohodě u krbu, rozhodně se nevzdávejte. Dnes si představíme několik druhů krbu, které si klidně můžete pořídit.

 

Biokrb

Biokrby při hoření spalují biolíh, jehož odpadními látkami jsou oxid uhličitý a vodní pára. Nepotřebuje žádný odvod kouře a tedy ani komín. Do bytu naprosto ideální. Ačkoliv je tento druh krbů více dekorativní, hoří v něm opravdový oheň a dokáže místnost vyhřát. Velkou výhodou je také to, že po vyhoření lihu není krb špinavý. Nemusíte ho tedy po každém zapálení čistit.

Jediné, na co je dobré si dát pozor, je samotný biolíh. Prodává se v tekuté formě v lahvích (jeden litr vystačí na 3 hodiny hoření) a při manipulaci s ním musíte být opatrní. Nikdy biolíh nelijte přímo do ohně a ani do horkého hořáku. Vždy počkejte než hořák vychladne (přibližně 15 minut). Až poté je doplňování lihu bezpečné.

 

 

Krb na plyn

Plynové krby jsou č. 1 v ovládání a manipulaci. K zapálení ohně v krbu na plyn zpravidla stačí zmáčknout tlačítko a je hotovo. Vyhnete se tak všem problémům s prachem, kouřem nebo s nebezpečnými jiskrami. Navíc můžete pohodlně regulovat teplotu. Krb je napojen zpravidla na zemní plyn nebo propan-butan. Nevýhodou je, že potřebuje k provozu komín. 

 

Elektrický krb

Elektrické krby jsou alternativou pro ty, kteří přeci jen nechtějí do bytu reálný oheň. Tato zařízení totiž vytvářejí pouze iluzi hoření dřeva pomocí žárovky a vytvarovaného ohně. Nedávno se také objevila nová technologie zvaná 3D Myst efekt. Jedná se o nejdokonalejší efekt elektrického krbu. Je tak povedený a věrný, že ho od pravého stěží poznáte. Velkou výhodou je jejich nižší pořizovací cena a jistě potěší i to, že nevyžadují údržbu.  

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu