775622655 info@dobryden.eu

Člověk by si vždycky přál velkou, pohodlnou postel. Pravdou však je, že ne vždy je na ní místo. Zvlášť v menších bytech, nebo tam, kde bydlí více lidí. Řešením se pak stává rozkládací pohovka. A ať už na ní plánujete spát sami, nebo na ně příležitostně ukládat návštěvy, vyplatí se do takového nákupu investovat. Pokud byste koupili nekvalitní a levnou variantu, mohlo by se to podepsat na zdraví vašich zad, kvalitě spánku a celkové náladě. Právě proto jsme si připravili několik tipů, jak vybrat pohovku, která vám bude dobře sloužit mnoho let. 

 

Velikost

Velikost vybírejte podle toho, kolik na ní bude spát lidí. Pro jednu osobu by šířka měla být alespoň 80 až 90 cm. Na délku je optimálních 200 cm. Nejčastěji se rozkládací pohovky prodávají ve velikost 180 x 200 cm. Podle toho, co vám prostor dovolí, volte raději větší rozměry. Bude se vám tak lépe spát.

 

Frekvence rozkládání

Pokud pořizujete pohovku na občasné rozkládání, převážně pro návštěvy, vybírejte ji spíše podle toho, jak pohodlná je ve složeném stavu. Bude se tak používat více. Ale máte-li pohovku na pravidelné spaní, věnujte pozornost její konstrukci a rozkládacímu mechanismu. Rozhodně se více vyplatí zainvestovat do dražší, kvalitní pohovky, která dlouho vydrží, než pravidelně kupovat levnější modely. Ve finále by se vám to nemuselo vyplatit.

 

Systém rozkládání pohovky

 

Vysouvací pohovka

Nejčastěji používaný systém. Funguje na principu výsuvného vozíku, který se vysune ze spodní části pohovky a tahem nahoru vysunete matraci.

Click clack mechanismus

Tento typ se nehodí na každodenní spaní. Funguje totiž na principu, že se skloní opěrky pohovky a tak se z ní stane postel. Je to velmi rychlý způsob, ale zároveň zůstane mezi polštáři nepříjemná mezera.

Systém se dvěma matracemi

Další nepříliš vhodný mechanismus pro každodenní spánek. V této pohovce jsou uschovány v sedací či opěrné části ukryty dvě matrace. Ty se následně položí vedle sebe.

Systém s jednou matrací

Tento systém je ideální pro pravidelné využívání. Matrace je ukrytá v pohovce a po jednom vytažení se vytvoří postel s celistvou matrací. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena, na druhou stranu, do pohovky můžete umístit kvalitní matraci. 

 

 

Pružiny a hmotnost pohovky

Platí, že vyšší hmotnost znamená i větší kvalitu. To je způsobené především polyuretanovou pěnou, která je v rozkládacích pohovkách používaná. Pokud je tato pěna kvalitní, má vysokou hustotu a tudíž i vyšší hmotnost. Chcete-li pohovku, která bude mít dlouhou životnost, vybírejte takové, které mají vlnovcové pružiny. První zmiňované jsou měkčí a díky tomu déle vydrží. V pohovce jsou zpravidla umístěné vodorovně.

 

Pohovku vyzkoušejte

Při nákupu rozkládací pohovky je dobré vybírat nejen očima, ale zároveň si ji vyzkoušet. Pokud narazíte na nějakou, která se vám líbí, zkontrolujte kvalitu potahu i polstrování. Nebojte se na pohovku posadit a rozložit si ji. Vyzkoušejte, jak vám vyhovuje při ležení.

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu