775622655 info@dobryden.eu

Každý, kdo má s terasou u bytu či domu má velkou výhodu. Především v teplých letních měsících, kdy se z ní může stát druhý obývací pokoj. Ideální místo k odpočinku, zábavě, opalování nebo grilování. Stačí si ji jenom šikovně zařídit a nebude ji chtít opustit. Máme pro vás několik tipů, jak si zařídit stylově a pohodlně.

 

Rozpočet

Před každým plánováním si vždy stanovte rozpočet. Zvažte dopředu, kolik peněz jste do nového zařízení terasy ochotni investovat. Zabráníte tím třeba tomu, že by se vám vaše nové relaxační místo nepříjemně prodražilo. Také si dopředu naplánujte, jaký typ nábytku a vybavení chcete na terase mít. Jestli chcete nábytek jen na sezení, nebo i na ležení. Zauvažujte o počtu lidí, kteří toto místo budou využívat a o materiálech, ze kterých chcete nábytek mít. Podobné plánování vám ušetří během samotného nákupu.

 

Měření

Úspěšná přestavba jakéhokoliv interiéru stojí na přesném měření. Vždycky je možné spolehnout se na rozměry uvedené v původní plánu, ale možná je lepší vzít do ruky metr a přeměřit si vše osobně. Budete tak mít jistotu a v závěru se vše vejde tam, kam chcete. 

 

Slunce

Při zařizování terasy je kromě přeměření nutné vzít v potaz i slunce. Zjistěte si především, na které části v průběhu dne svítí. Bylo by nepříjemné všechno naplánovat, nakoupit a zařídit, abyste pak zjistili, že během celé návštěvy přátel všem svítí nepříjemně do očí. Pokud by na vás bylo moc slunce můžete si pořídit nějakou zástěnu. Ta zabrání nepříjemnému světlu a zároveň vás oddělí od pohledů sousedů či kolemjdoucích.

 

 

Materiál a polstrování nábytku

Už jsme zmiňovali to, jak je důležité promyslet si, jakému účelu bude terasa sloužit. Jestli má být jen vaším osobním relaxačním místem, či prostorem pro setkání se s přáteli a rodinou. Podle tohoto je nutné vybírat nábytek. Pokud bude terasa jen vaše místo, stačí vám křesílko a stolek, popřípadě ještě lehátko. Pro více lidí se však bude hodit sestava pohovky, křesel a většího stolu. Navíc pokud plánujete na terase trávit večery, nezapomeňte na vhodné osvětlení. 

Venkovní nábytek by měl být hlavně pohodlný. Vybírejte křesla a pohovky s měkkými polstry doplněné polštářky. Nejlépe vyrobené z voděodolných materiálů. Navíc se nebojte kombinovat nejrůznější barvy a materiály. Umělý ratan je možné doplnit kovovým či dřevěným stolkem. Pokud si potrpíte na přírodní materiály, zkontrolujte si, že jsou doopravdy určené ven. Musí totiž mít speciální úpravu, aby venku nějaký čas vydržely.

 

 

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu