775622655 info@dobryden.eu

Houpací síť je jedinečným odpočinkovým místem. Můžete v ní číst, poslouchat hudbu, relaxovat nebo dokonce spát. Nic vám tolik nepomůže zapomenout na každodenní stres jako chvilka v houpací síti. Navíc k pořízení nepotřebujete nutně zahradu, síť můžete umístit i na balkón nebo do vašeho pokoje. Možností je doopravdy mnoho. Jediné na co je nutné dát si pozor, je její správná instalace. 

Pro prožití příjemných chvil v síti je důležité postarat se o její bezpečnost. Pád ze sítě by mohl být v mnoha ohledech až nebezpečný. Vždy je proto potřeba ujistit se, že je houpací síť dobře připevněna. Před samotnou montáží také pečlivě vyberte místo, kam ji umístíte. Síť nesmí být moc nízko nebo vysoko a také se musí vejít na délku. Prvky, na které budou lana od sítě připevňovány, musí být pevné a stabilní. Aby se při zatížení nedeformovaly.

 

Instalace v zahradě

Zahrada je nejběžnější místo, kam se houpací síť dává. Je tomu tak především proto, že stromy jsou přímo ideální místa, kam je možné ji pověsit. Jsou stabilní a jejich koruny poskytují navíc příjemný stín. Pro tento účel vyberte stromy vzdálené 4 metry (záleží na konkrétní síti) a umístěte ji do výšky přibližně 2 metrů. Vždy použijte dvojité zavázání s velmi pevným uzlem. Pokud vám chybí stromy, dobře poslouží dřevěné nebo kovové kůly. Pozor si dejte na to, aby byly dobře ukotvené v zemi.

 

 

Instalace v místnosti

Houpací sítě umístěné uvnitř mají tu výhodu, že mohou být z jakéhokoliv materiálu a nemusíte se ohlížet na to, jak bude snášet venkovní podmínky. Síť v pokoji také vynikne jako zajímavý dekorativní prvek. Upevnit ji v pokoji můžete dvojím způsobem – do rámu, nebo do zdi/ stropu. Rám je pohodlným řešením, protože nemusíte nic navrtávat, ale zabírá poměrně dost prostoru. Nechcete-li stojan, musíte pro pověšení sítě navrtat do zdi nebo stropu háčky. Které montážní prvky zvolit závisí především na materiálu, ze kterého jsou stěny či strop.

 

Instalace na balkón

Třetí místem, kam lze houpací síť naistalovat, je balkón. Před začátkem připevňování se vždy ujistěte, že na ni máte dostatečný prostor. Pokud ano, lehce si vytvoříte malý kousek ráje i ve městě. Nejlehčím řešením je opět využití rámu. Jestli vám toto nevyhovuje, musíte opět vrtat. Pečlivě si vše rozměřte – na délku potřebuje síť 4 metry a musí být ve výšce 2 metrů. Vrtejte klidně až do hloubky 20 cm a nevrtejte rovně, ale mírně dolů. Řešením může být také uvázání lan k zábradlí. Je však nutné zvážit, zda bude takové houpání pohodlné.

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu