775622655 info@dobryden.eu

Konferenční stůl, spolu s pohovkou, je centrum obývacího pokoje. Je to místo, kam si můžete sednout se svými přáteli nebo rodinou, popřípadě si zde vychutnat klidné chvíle o samotě s knihou nebo dobrým filmem. Proto je jasné, že konferenční stolek je hodně využívaný a navíc na sebe strhává pozornost. Měl by být tedy vždy pečlivě sladěn s interiérem. V dnešním článku se přesně na toto zaměříme – na základě několika parametrů vám pomůže zvolit ten nejlepší konferenční stolek pro váš obývací pokoj.  

 

O čem uvažovat

Před nákupem konferenčního stolku je dobré ujasnit si několik věcí. Pokud to uděláte, bude výběr o poznání lehčí. Uvažujte o tom, kolik lidí ho bude běžně užívat, kde bude umístěn a jak vypadá místnost, ve které bude. Věnujte pozornost nejen designu, ale i funkčnosti. A dále se podívejte na konkrétní parametry, které je dobré vzít v potaz.

 

Velikost

Pokud chcete praktický konferenční stolek, velikost je velmi důležitá. Ovlivní totiž jeho funkčnost a s tím související pohodlí při užívání. Velikost stolku by se měla primárně odvíjet od velikosti místnosti, ve které bude. Velký stolek bude v malé místnosti moc těžkopádný, mohutný a zkazí výsledný dojem. Když to bude naopak, tak malý stolek se ve velkém pokoji ztratí. Máte-li malý byt, ale mnoho návštěv nebo členů rodiny, uvažujte o rozkládacím konferenčním stolku. Tím se dostáváme k dalšímu bodu, o kterém uvažovat ve vztahu k velikosti – počet osob v domácnosti. Pokud máte větší rodinu, nebo plno přátel, kteří vás často navštěvují, je lepší od začátku investovat do většího stolku. Ušetříte si tím plno budoucích problémů.

 

Materiál

Materiál volte vždy podle interiéru a podle toho, co v něm převládá. Pokud je váš obývací pokoj veden ve velmi moderním až industriálním stylu, zvolte stůl s kovovými prvky. Tím vytvoříte stylově soudržnou místnost. Je-li váš interiér spíše rustikální či laděn do severského stylu, nejlepší řešením je stolek ze dřeva nebo ratanu. Vytvoří to velmi útulné prostředí. Další možností je, že je váš dům či byt ve velmi elegantního stylu, uvažujte proto o stolku ze skla nebo mramoru. Cokoliv jiného by mohlo v místnosti působit trochu nemístně.

 

Tvar

V dnešní době existují desítky tvarů stolu a neustále přibývají. Najednou můžete volit z více možností než jen kruhů, čtverců a obdélníků. Nepravidelné či oválné naopak postupně přebírají místo nejpopulárnějších stolků a není těžké uhodnout proč. Jsou totiž nejen funkční, ale i velmi dekorativní. Zaujmou a obývací pokoj ozvláštní. Záleží jen na vaší chuti experimentovat.

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu