775622655 info@dobryden.eu

Dobře vybrané stropní osvětlení dokáže interiér nebývale pozměnit a skvěle doplnit. Jeho nákup je proto vždy dobré důkladně promyslet a ujistit se, že se do interiéru doopravdy hodí. A hledáte-li inspiraci k nákupu, jste na správném místě. Dneska si projdeme nejnovější trendy ve stropním osvětlení a zaměříme se i na takové podstatné detaily jako je výška, ve které by mělo světlo viset. 

 

Moderní interiér

Do moderně zařízené interiéru to chce výrazné stropní svítidlo. Moderní uspořádání krásně doplní světlo se zrcadlovým povrchem. Takový povrch stínidla nebo základny bude velice zajímavým způsobem odrážet světlo a to dodá prostoru eleganci. Pokud chcete něco výraznějšího, zkuste zvolit světlo vyrobené ze zlaté a černé barvy. Velmi vkusná kombinace, která nadchne každého milovníka zlaté barvy. A chcete-li udělat ještě krok navíc, zvolte matnou černou. Ale jestli hledáte naopak něco minimalistického, zkuste osvětlení tvořené jen kovovými dráty. Popřípadě podélné světlo, které bude viset přímo nad stolem a nápadně připomíná rampouchy. Optimální řešení tam, kde chcete světlo nenápadně začlenit do interiéru.

 

Průmyslový interiér

Tento typ interiéru se stává čím dál populárnější a rozhodně vyžaduje i pečlivě vybrané stropní světlo. To by mělo být co nejjednodušší. V tomto duchu můžete zvolit světlo připomínající větší, holou žárovku. A potřebujete-li více světla, poohlédněte se po “pavoučím světle”. To se skládá z několika žárovek visících na dlouhých kabelech. Velmi dobře také budou fungovat jakékoliv svítidla s kovovými stínidly.

 

Interiér v glamour stylu

Interiér v tomto stylu žádá něco působivého, něco co zaujme. Něčím takovým může být světlo tvořené krystaly. Vytváří velmi elegantní a svým způsobem i sebevědomé světlo. Podobně zafungují i svítidla ve zlaté, nebo stříbrné barvě. Pokud ale toužíte po něčem netradičním, zvolte světlo se stínidlem z látky, nebo takové, jehož žárovky připomínají svíčky.

 

Interiér ve skandinávském stylu

Pro tyto interiéry jsou typické bílé a šedé barvy a především hodně dřeva. Proto by takové mělo být i osvětlení. Světlo s dřevěnými prvky ve velmi světlých barvách a se stínidlem v geometrickém tvaru bude působit velice harmonicky se zbytkem prostoru.

 

Praktické informace

Poté, co máte jasno v tom, jaké stropní osvětlení nad váš stůl chcete, je čas začít uvažovat o umístění. Přesněji o výšce v jaké by světlo mělo být. Když bude moc nízko, vyšší lidé sedící u stolu s ním budou určitě bojovat, zvlášť při vstávání. A bude-li zase naopak moc vysoko, bude poskytovat příliš málo světla. Je tedy nutné najít ideální kompromis mezi obojím. Obecně se tedy doporučuje zvolit výšku 80 cm nad stolem. To by mělo být optimální řešení.

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu