775622655 info@dobryden.eu

Podlaha v kuchyni musí dobře vypadat, ale zároveň být také praktická. Rozhodně bude muset vydržet více, než podlahy v jiných částech bytu. A jaké jsou tedy možnosti? Které druhy podlah se hodí do kuchyně? Dneska si představíme některé z možností.

 

Dlaždice

Velmi častým a praktickým řešením je umístění dlaždic na podlahu v kuchyni. Lehce se čistí a jsou odolné. Navíc existuje více druhů materiálů, ze kterých se dlaždice vyrábějí, tudíž každý si může vybrat to, co mu nejvíce vyhovuje.

 

Terakotové

Terakota je také známá pod názvem kamenina a vyrábí se z hlíny. Terakotové dlaždice se hodí jak na podlahu, tak na zeď. Různé druhy terakotových dlaždic se od sebe mohou lišit svými vlastnostmi. Důležité je proto pohlídat si nějaké parametry jako jsou absorpce vody a odolnost proti oděru. Absorpce vody by neměla překročit 6 % a v odolnosti proti oděru existuje 5 tříd – vyšší jsou lepší. Pro někoho může být důležitá také protiskluzovost dlaždic. Pokud mezi ně patříte i vy, hledejte údaj značený „R”. Měl by mít hodnotu alespoň 8.

Gresové

Gresové dlaždice jsou vytvořené z lisované směsi křemene, živce a hlíny. Opět je to materiál vhodný jak na zeď, tak podlahu. Dlaždice jsou velmi odolné a jejich největší výhodou je jejich nízký koeficient absorpce vody. Mají však také několik nevýhod – jsou tak tvrdé, že jsou zároveň náchylné k odštípnutí. Také jsou náročnější na údržbu než terakota.

Cotto

Cotto jsou keramické dlaždice vyrobené ze slínkové hmoty a hodí se na zeď i podlahu. Jsou odolné proti poškození, prakticky neabsorbují vodu a nejlépe ze všech zmíněných druhů akumulují teplo. Pokud tedy chcete podlahové vytápění, toto je nejlepší možná volba.

 

 

Dřevěná podlaha

Pokud chcete do kuchyně něco útulnějšího a příjemnějšího než dlaždice, zvolte některou z dřevěných podlah. Nejvhodnější jsou typy z tvrdého dřeva. Dva si zde představíme.

 

Masivní podlaha

Pro podlahu v kuchyni volte takové desky, které jsou vyrobeny ze dřeva odolného proti vlhkosti. Tudíž z dubu, buku nebo javoru. Zároveň vyberte dřevo první jakosti. Masivní dřevo má velkou výhodu ve své dlouhověkosti. I když začne vypadat opotřebovaně, je možné ho obrousit a bude znovu jako nové. 

Vrstvená podlaha

Vrstvené desky se skládají ze tří dřevěných vrstev. Horní vrstva je vyrobena z masivního ušlechtilého dřeva, další vrstvy jsou poté ze dřeva nižší kvality, které je také levnější. Navíc je tento typ podlahy během výrobního procesu nalakován a tudíž je oproti masivní podlaze odolnější proti nečistotám a vlhkosti. Nevýhodou této podlahy je to, že vrchní vrstva z masivního dřeva je tenká, tudíž je možné ji brousit maximálně 3x. Poté je třeba ji vyměnit.

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu