775622655 info@dobryden.eu

Hora Ještěd nacházející se jihozápadně od města Liberec láká své návštěvníky po celý rok. Na jejím vrcholu je umístěn televizní vysílač jehož dolní část tvoří hotel s restaurací. Na svazích hory se nachází lyžařské středisko se sítí sjezdovek, na vrchol hory vede lanovka. Během letní sezóny se na návštěvu Ještědu vydávají milovníci přírody a turisté.

Kudy se vydat na Ještěd?

Ideálním výchozím bodem je město Liberec, nad kterým se Ještěd vypíná. Na vrchol se můžete dostat hned několika různými způsoby. Záleží jen na vás, kterému z nich dáte přednost.

  • Pěší výlet – Pokud se rozhodnete na Ještěd vystoupat pěšky, dopravte se do Horního Hanychova, na konečnou zastávku tramvaje a vydejte se vzhůru, kolem dráhy určené pro sáňkaře. Cesta vás povede na rozcestí Nad Výpřeží, odkud začnete stoupat. Pěším výletem potěšíte nejen svoji fyzičku, ale navíc se pokocháte nádhernou okolní krajinou, vychutnáte si dechberoucí výhledy a nadýcháte se čerstvého lesního vzduchu. Nezapomeňte si s sebou do batohu přibalit něco k pití a malou svačinku na posilněnou.
  • Autem nebo na motorce – Tato varianta je pohodlná, ale ochudí vás o zážitek z pěšího výletu. Její trasu je potřeba volit podle toho, ze kterého směru přijíždíte. Nejčastěji je to z Liberce. V tom případě se vydáte vzhůru kolem dolního parkoviště a stanice lanovky po lesní asfaltové silnici.

  • Jízda lanovkou – Chcete-li zažít něco méně obvyklého, vydejte se vzhůru lanovkou. Začátek trasy se nachází v Horním Hanychově, na konečné zastávce tramvaje. Zde je umístěna stanice lanové dráhy jejíž kabinkou se pohodlně vyvezete až na úplný vrcholek, nedaleko vysílače a restaurace. Pokud patříte mezi náruživé cyklisty, lanovka vyveze na vrcholek, za menší poplatek, i vaše kolo. Pokud zrovna není ošklivé počasí, můžete se během jízdy kochat nádherným pohledem na okolní krajinu. Zpět dolů se můžete dostat zase lanovkou nebo po svých.

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu