775622655 info@dobryden.eu

Teploty pod nulou a ideální sněhové podmínky přímo vybízí k vyražení na běžky. Ale pokud nepocházíte z typicky “zimních lokalit”, můžete si lámat hlavu, kam se vlastně vydat. Ačkoliv to tak nemusí vypadat, při troše sněhu si dobře zaběžkujete i ve středních Čechách, na jihu Moravy a na Vysočině. Připravili jsme si seznam několika velmi populárních běžkařských drah v těchto lokalitách.

 

Okolí Prahy

Problém s běžkováním v této oblasti je ten, že sníh je zde spíše výjimečně. Ale když napadne, rozhodně je kam jít. Je možné se vydat do Obory Hvězda, které nadchne především milovníky vyjíždět přírodou. Podobně příjemné prostředí na běžkování poskytuje i velký park Stromovka. Zdejší rovné, široké cesty neokouzlí jen málokoho. Další kvalitní trasy vedou kolem Kunratického potoka a Hostivařského lesoparku nebo skrze Milíčovský háj a Klánovický les.

Pokud jste ochotni z hlavního města vyrazit trochu dál, doporučuje se oblast Čertovo břemeno ležící na pomezí středních a jižních Čech. Oblast je vyhledávaná především pro svým 85 km upravovaných běžkařských tras. Ty mají 6 výchozích bodů – v Cunkově, Křivošíně, Jistebnicích, Borotíně, Veletíně, Křivošíně a Libenici. Dalším proslulým místem je Brdská magistrála. Ta leží v Brdské vrchovině a pyšní se délkou 75 km. Její začátek se nachází nedaleko Zbraslavi na vrchu Cukrák.

 

Okolí Brna

Ani zde to není místo běžkařům zaslíbené. Především tím, že zde, podobně jako v Praze, málokdy nasněží. Pokud se tak však stane, najdete tu mnoho kvalitních tras. Jednou z nich je 16 km dlouhá cesta z Mariánského údolí do Křtin. Do Mariánského údolí se navíc dostanete i autobusem. Přímo v Brně můžete vyrazit na běžky okolo Brněnské přehrady nebo do Kohoutovického lesa. Kousek na Brnem se nachází okruh Kaskáda dlouhý 2,5 km. V dokonale upravenou běžkařskou dráhu se zde mění golfové hřiště.

 

Na Vysočině

Na Vysočině se nachází jeden ze symbolů biatlonu a tedy i běžkování – Nové Město na Moravě. V jeho okolí se každý rok jezdí Světový pohár v biatlonu a skvělou zprávou je, že se můžete vydat ve stopách profesionálních závodníků. Přesněji ve 100 km dlouhých stopách. Nejdelší okruh se jmenuje Za kadovským vánkem a má necelých 40 km. Hledáte-li něco kratšího, ideální je 11 km dlouhá trasa okolo lesa Ochozy. Dalším běžkařským rájem je Žďársko se svými 80 km tras. Mezi oblíbené patří např. Žďárský, Losenický nebo Polničský okruh.

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu