775622655 info@dobryden.eu

Září je ideální čas na dovolenou. Proč? Protože vrchol sezóny končí, a proto je méně turistů, ceny jsou nižší a  počasí je stále příznivé. Kam na dovolenou v září vyrazit?

Mallorca

Září na Baleárských ostrovech je ideální čas na dovolenou. Na Mallorce můžete stále očekávat velmi dobré počasí s průměrnou teplotou 27 ° C během dne a 16 ° C v noci. Na konci měsíce jsou dešťové přeháňky, ale rozhodně to nezkazí vaši dovolenou. Proč Mallorca? Protože je to bezpochyby jeden z nejkrásnějších ostrovů souostroví. Najdete zde téměř vše – od drsných hor Sierra de Tramuntana a skrytých zátok, přes písečné pláže a fenomenální jeskyně až po rušné hlavní město – Palma de Mallorca. Výhodou je také obrovský výběr hotelových komplexů, které byly postaveny podél pobřeží téměř 550 kilometrů. Nezbytnou návštěvou by mělo být hlavní město (výše zmíněné Palma de Mallorca), slavný klášter ve Valldemosse, kde byl sám Frederic Chopin, úžasná zátoka Sa Calobra nebo vesnice Deia. Po celém ostrově jsou roztroušena neobvyklá, téměř bájná místa.

Kypr

Na Kypru se rozhodně nemusíme starat o počasí, protože zde slunce svítí 300 dní v roce. V září si můžete dát pauzu od horkého počasí a přitom si užívat fantastické počasí. Průměrná teplota vzduchu během dne se pohybuje kolem 28 ° C a v noci kolem 20 ° C. Milovníci mořských lázní si nebudou stěžovat, protože teplota vody v září je dokonce 27˚C. Příznivé teploty pro relaxaci nejsou jediným důvodem, proč byste sem měli přijít. Pláže jsou také obrovskou výhodou, pobřeží je téměř 650 km dlouhé, podél kterého se táhnou úžasné zátoky. Ukázkou ostrova je samozřejmě Skalka Afrodity, kamenná pláž s několika kameny ponořenými do azurového moře. Toto je jedno z nejnavštěvovanějších míst na Kypru. Oblíbená je také 600 metrů vysoká pláž Nissi pokrytá zlatým pískem. Kypr má také neobvyklé pohoří Troodos a města s bohatou historií, včetně Paphos, Kourion, Nicosia. Začátkem září se na ostrově koná Vinný festival, přesněji v Limassolu. Je to ideální příležitost ochutnat likéry z místních vinařství (včetně slavného komária vína) a poznat místní lidovou kulturu. Vydejte se v září za perlami Kypru.

Madeira

Madeira se nazývá „ostrov věčného jara“. A v tom je spousta pravdy, protože je to místo se skutečně mírným podnebím, bez ohledu na roční období. V září jsou denní teploty podobné teplotám v červenci a srpnu, ale slunce svítí o něco kratší dobu. To by nás však vůbec nemělo obtěžovat. Madeira není ostrovem pro odpočinek na pláži, ale pro průzkumníky, milovníky krásné krajiny a turistiku. Je to místo, kde si můžete odpočinout od přeplněných letovisek naplněných až po okraj.

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu