775622655 info@dobryden.eu

Rádi mlsáte? Je vaší vášní dobré jídlo nebo si naopak dopřejete luxusní kávu či dokonale vychlazené pivo? Pak jsou výlety za gurmánskými zážitky pro vás to pravé. V článku zjistíte, kam se za některými vydat.

Zážitková gastronomie

Zážitková gastronomie si získává stále více příznivců. Zejména v létě můžete využít nejrůznější cyklotrasy, zajímavé lokace s vinnými sklípky či pivovary. Navštívit však můžete také nejrůznější čokoládovny a cukrárny. Gurmánské zážitky připravuje celá řada restaurací a pivovarů a není snadné si v tak pestré nabídce vybrat.

Zážitky pro vaše chuťové buňky

Jestliže patříte mezi ty, kdo mají rádi kávu nebo kvalitní rum, pak je tato nabídka určena právě vám. V Praze si můžete vyrazit na degustaci dominikánských rumů. Během degustace vyzkoušíte rumy, které zrály v klasických dubových sudech 12 – 23 let. V nabídce jsou vzorky rumů Cubaney, Quorhum, Puntacana, Presidente a Exquisito. Pánové ocení možnost degustace piva na lodi Pivovar.

Pro milovníky kávy je perfektním dárkem degustace a cupping kávy. Během 2-3 hodinového programu se dozvíte vše podstatné o kávě, připravíte si s profesionály degustační šálky kávy z celého světa.

Nahlédněte kuchařům pod pokličku

Navštívit můžete také nejrůznější kuchyně, kde nahlédnete vyhlášeným šéfkuchařům pod pokličku a ochutnáte ty nejvybranější lahůdky. Teď na léto se vám bude hodit kurz přípravy žebírek a křídel. V kurzu se naučíte připravovat luxusní žebírka a také nejrůznější omáčky. Vyzkoušet si můžete přípravu sushi nebo si lze zakoupit kurz přípravy mexické, indické nebo třeba vietnamské kuchyně.

Zvláštním zážitkem je degustace doutníků, která je určena především pro muže. Strávit můžete čtyři hodiny získáváním informací o nejlepších vínech a doutnících ze zemí jako jsou Kuba, Dominikánská republika, Honduras nebo Mexiko.

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu