775622655 info@dobryden.eu

Sáňkování bylo vždy populární zimní aktivita, ale přesto její oblíbenost letos ještě stoupla. Lyžařské areály, které jsou zavřené pro všechny lyžaře a snowboardisty, vzali totiž útokem vyznavači sáňkování. Objevují se ve stovkách a je vidět, že to rozhodně není zábava jen pro děti. Naopak. Dospělí lidé ji milují úplně stejně. Takže kam vyrazit, když si chcete užít trochu sněhu a této zimní radosti?

Díky zavřeným sjezdovkám si kvalitní sáňkování můžete užít téměř na každých tuzemských horách. Navíc přeje i počasí, které se oproti prosinci propadlo o několik stupňů. Takže nejenže sněží, ale sníh se na zemi udrží. Ale pokud nechcete jen tak ledajaký kopec, ale něco extra, vyrazte na některou ze sáňkařských drah.

Jednu z nejlepších najdete ve Špindlerově mlýně. Čekají vás tu 3 kilometry osvětlené tratě, která nezklame vůbec nikoho. Sáňkařská dráha v Jánských Lázních vás sveze nejen po úbočí Černé hory, ale i tak trochu do historie. Tuhle dráhu si totiž užívalo už mnoho generací před vámi. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vydejte se ke Kralickému Sněžníku. Můžete tu zažít večerní sáňkování na osvětlené dráze. Nezklamou vás ani Jizerské hory – tamní dráha se táhne skrz les od rozhledny Černá Studnice až dolů do Smržovky. Další velmi populární sáňkařská dráha se nachází i na Křížovém Vrchu v Jeseníkách a vede vedle cesty do Smetanových sadů.

Na sáňkařských drahách je důležité dát si pozor na bezpečnost. Jsou totiž náročnější než obyčejné kopce. Nehledě na to, že na nich může být mnoho nečekaných serpentin nebo popadaných větví. Obezřetnost je tedy na místě, pokud se chystáte na jízdu s dětmi. Předcházet úrazům můžete účinně tím, že si sebou vezmete lyžařské brýle a helmu.

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu