775622655 info@dobryden.eu

 

Zdroj: Architektonický ateliér Masák & Partner

 

Po třech letech se opět pro veřejnost otevírá nádherný kostel sv. Bartoloměje v Kolíně. Kompletní rekonstrukce se dočkala kostnice s pravou kosterní výzdobou, Stará škola a interiéry zvonice. Opravy se nevyhnuly ani venkovním prostorům a to konkrétně parkán, přilehlé hradby a některé z přidružených budov. Architektonický ateliér Masák & Partner, které za rekonstrukcí stojí, zajistili, aby veškeré restaurátorské práce probíhali ručně a je tedy zřejmé, že výsledek určitě stojí za návštěvu. A navíc, součástí kompletní obnovy areálu bylo i založení veřejného parku v prostoru historického parkánu. Máte tedy unikátní příležitost dostat se i do prostorů, které byly dříve nepřístupné.

 

Kosterní výzdoba

 

Zdroj: Architektonický ateliér Masák & Partner

 

Toto je jedna z částí, která se nově otevírá návštěvníkům. Kompletní obnova exteriérů i interiérů patřila k jedním z nejtěžších na celé rekonstrukci. To především kvůli tomu, že kostnice měla propadající se podlahu a problémem byly i sesouvající se výzdoba z kostí. S tím vším si řemeslníci poradili a navíc obnovili kosterní výzdobu a zrestaurovali nástropní obraz. Zajímavostí určitě je, že kosti nejsou jen replikami, naopak pochází přímo z místního hřbitova.

 

Staré prostory s novou funkcí

 

Zdroj: Architektonický ateliér Masák & Partner

 

Kompletní obnovou prošly i mnohé jiné prostory ve vlastnictví města. A většina z nich dostala i novou funkci a to většinou v podobě expozic. Příkladem je zvonice, kde byly zrekonstruováno zdivo a okenice. Nově je zde vystaveny fotografie a drobnější umění. A pod zvony byla nainstalována zvonkohra. V suterénu nově vzniká lapidárium. Jsou v něm vystaveny kamenické prvky přímo z kostela sv. Bartoloměje. V prvním patře je pro návštěvníky připravena expozice církevního pokladu (kalichy, ornáty). I Staré škole byl obnoven vzhled a přidělena nová funkce. Vznikla zde interaktivní muzejní expozice. Zde máte možnost se za pomoci moderních prvků, jako je třeba videomapping, seznámit s důležitými rodáky a osobnostmi města Kolín.

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu