775622655 info@dobryden.eu

Možná vám to stále připadá jako zvláštní spojení – lyžování v Polsku. Ale nenechte se mýlit. Naši sousedi mají také kvalitní lyžařské podmínky, ačkoliv zatím nedoceněné. Pravdou je, že jejich sjezdovky jsou kratší než ty naše, ale toto všechno dohánějí kvalitou skiareálů. Většina z nich prošla modernizací a díky tomu je úroveň služeb na vysoké úrovni. A s cenami srovnatelnými s těmi našimi. Podívejme se společně na několik nejpopulárnějších skiareálů v Polsku a na to, proč rozhodně stojí za návštěvu. 

Obrovskou výhodou polských středisek je, že nejsou zdaleka tak přeplněná jako třeba u nás. Což je způsobeno především tím, že o nich málokdo ví. Sjezdovky jsou vždy perfektně upravené a svojí kratší délku dohání strmostí. Užijí si je tedy i náročnější a zkušení lyžaři. Nevýhodou je, že se polské areály mohou občas potýkat s nedostatkem sněhu. Ale toto je něco, co si lze lehce ohlídat.

 

Lyžařská střediska v Zakopanem

Hledáte-li široký výběr svahů ke sjíždění, vydejte se k městu Zakopane. To se nachází na polské straně Vysokých Tater a je obklopeno hned několika různými lyžařskými středisky. Patří mezi ně i to nejvýše položené – Kasprov Vrch (polsky Kasprowy Wierch). Vrchol, se stejným názvem, se nachází ve výšce 1 987 metrů. Toto středisko nabízí okolo 16 km sjezdovek, všechny jsou dostupné díky kabinám lanovek. Kasprov Vrch je vhodný pro všechny typy lyžařů – zkušené, začátečníky i pro rodiny s dětmi. Pro skialpinisty jsou připravené stezky, které vám ukážou nejkrásnější pohledy do krajiny.

Další sjezdovky u města Zakopane jsou např. ve skiareálech Polana Szymoszkowa a Harenda. První více ocení nezkušení lyžaři nebo malé děti. Druhý skiareál rád přivítá na svých strmých svazích zkušenější lyžaře.

 

Sklářská Poruba

SkiArena Szrenica ve Sklářské Porubě patří rozhodně mezi nejoblíbenější skiareály. Nachází se na jihozápadě Polska, na místní straně Krkonoš. Je pro Čechy velmi dobře dostupná. Vrchol Szrenice je sice nižší, dosahuje jen 1362 metrů, ale má velmi dobré sněhové podmínky. Především díky zvláštnímu mikroklimatu.

Ve středisku vás čeká 12 km upravených tratí, které jsou rozdělené do dvou částí podle obtížnosti sjezdu. První část je lehčí a krátkými sjezdovkami, vhodná pro začátečníky. Druhá část je o dost náročnější a ocení ji zkušení lyžaři i snowboardisti. Nejdelší sjezdovka nese jméno „Lolobrygida“ a měří přibližně 4 400 metrů. 

Sklářskou Porubu si užijete, i když jste vyznavači běžkování nebo horské turistiky. V okolí naleznete plno upravených běžeckých stop, které k vyzkoušení přímo lákají.

 

Lyžařské středisko Białka Tatrzańska – Kotelnica

Toto středisko se nachází nedaleko polsko-slovenské hranice. A láká především na, ve střední Evropě nevídané, spojení lyžování a termálního wellness. Po tom, co si užijete 14 km sjezdovek, můžete zamířit do rozsáhlého termálního aquaparku. Tam si, s okouzlující výhledy na Vysoké Tatry, můžete naplno vychutnat tu pravou relaxaci. Je dobré zmínit, že tratě jsou zde kratší a pozvolnější. Hodí se více pro začátečníky a děti. Na druhou stranu jsou osvětlené i v noci. Máte proto možnost vyzkoušet netradiční kouzlo nočního lyžování.

 

 

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu