775622655 info@dobryden.eu

Mallorca je středomořský ostrov, který je ročně cílem velkého množství turistů. A není se čemu divit. Tento ostrov nabízí množství nádherných míst, které doslova vybízejí k prozkoumání. Ať už jste příznivcem aktivní nebo spíše odpočinkové dovolené, Mallorce vás nezklame. Skrývá nejen zlaté písčité pláže, okouzlující přírodu, ale i historické památky nebo malebné městečka. Objevte s námi několik míst, které nesmíte během dovolené vynechat.

 

 

Palma de Mallorca

Palma de Mallorca je hlavní město ostrova a také místo, které se rozhodně vyplatí navštívit. Své návštěvníky okouzlí malebnými uličkami, krásnou architekturou a na své si přijdou i milovníci historie. Tyčí se tu jedna z největších gotických katedrál evropského kontinentu – katedrála Panny Marie nebo také La Seu. Pokud se rozhodnete ji navštívit, nevynechejte ani nedaleko se nacházející maurský palác Almudaina a palácové zahrady Hort Del Rei. Jestliže raději poznáváte nová místa skrze místní chutě, navštivte velký krytý trh Mercat d´Olivar. Čeká vás tu čerstvé ovoce a zelenina, sýry nebo sušené šunky. Určitě si najdete něco, co vám přijde k chuti. A budete-li si chtít užít trochu toho lenošení, nachází se tu dvě pláže s jemným pískem Playa de Palma a Playa del Arenal.

 

Město Sollér

Toto nádherné město leží trochu stranou v Sollérském údolí. Navíc je schované mezi háji olivovníků a lány pomerančovníků. Díky tomu se město Sollér stává malým rájem, kde si užijete klid jako nikde a navíc nabízí scenérie, od kterých se nebudete schopni odtrhnout. Pozdní odpoledne je ideální čas na návštěvu místní historické maríny, která je plná malých loděk. Dosyta si tu užijete i historické budovy. Je jimi například kostel Sant Bartomeu a klášter Sa Capelleta.

 

 

Dračí jeskyně

Mallorca skrývá mnoho jeskyní pod svým povrchem, ale obecně platí, že nejkrásnější jsou Cuevas del Drach, neboli Dračí jeskyně. Nacházejí se východním pobřeží ostrova a okouzlí vás především nádhernými krápníkovými útvary a podzemním jezerem. Na něj se můžete v případě zájmu vypravit loďkou. Ale doopravdy úžasným zážitkem jsou hudební vystoupení, která se zde pořádají. Je to možné především díky výborné akustice a hře světel.

 

Mallorské perly

Při návštěvě druhého největšího města ostrova Manacory, si rozhodně nenechte ujít možnost podívat se na to, jak se vyrábějí proslulé mallorské perly. Díky společnosti Majorica se město stalo hlavním centrem výroby umělých perel. Jak už bylo řečeno, nejedná se o přírodní perly vytažené z perlorodek, ale jejich postup výroby je tak propracovaný, že nejsou k nepoznání od pravých. To především kvůli tomu, že používají sklo a pravou perleť.

 

Mys Cap Formentor

Nejsevernější výběžek ostrova je také jedním z nejhezčích. Především proto, že jinde na Mallorce se vám nenaskytne takový výhled jako tady. Čeká vás pohled na špičaté útesy, tříštící se moře, rozeklané zálivy a nekonečnou modrou hladinu. Příjemnou procházkou se navíc dostanete ke stále fungujícímu majáku Faro de Formentor.

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu