775622655 info@dobryden.eu

Malta je nejmenší zemí v Evropské unii, která se nachází mezi Sicílií a Tuniskem. Toto malebné souostroví se skládá ze 3 ostrovů: Malta, Gozo a Comino. Tři ostrovy, tři sta slunečných dní v roce a více než tři sta památek, které stojí za to vidět ve městě Valetta – hlavním městě Malty.

Gozo je považováno za středomořskou oázu klidu, kterou můžete během jednoho dne projet. Je známá solnými bazény Salt Pans, které vypadají jako šachovnice nakreslené na hladině moře, extrahují sůl z každé vodní kostky. V Cominu zase neuvidíte auta, ale můžete obdivovat modrou lagunu. Malta, hlavní ostrov souostroví s hlavním městem Valetta, překvapí nádhernou architekturou a velkým množstvím památek. Malta je srdcem středomoří a rozhodně stojí za návštěvu.

Malta je jedinou zemí v Evropské unii, kde si můžete legálně koupit maltské občanství (stojí přibližně 1 200 000 EUR). Program občanství odkazuje na multikulturní minulost Malty, která byla zdůrazněna následnými invazemi. Féničané, Kartáginci, Římané, Byzantinci, Fatimidy, Normané, Sicilians, Španělé, Francouzi, Joannites, Britové – všichni se pokusili dobýt nebo ovládnout ostrov, mnoho z nich uspělo. Maltština, druhý (kromě anglického) úřední jazyk středomořského státu, souvisí s arabským jazykem a jeho uživatelé jsou z velké části katolíci, kteří se modlí k Alláhovi. Na ostrově najdete 365 křesťanských kostelů a 98% obyvatel deklaruje katolicismus.

Malta také nabízí jeden z nejlepších zdravotních systémů na světě. Veřejné zdravotní pojištění je veřejné a bezplatné. Místní daňový systém je však pro mnoho lidí zvláštním požehnáním, které umožňuje podnikatelům využívat pouze 5% daň z příjmu právnických osob. Díky dohodám uzavřeným s cílem zamezit dvojímu zdanění se 65 zeměmi jsou jednotliví podnikatelé a korporace, které zde působí, osvobozeny od povinnosti platit daň dvakrát. Maltština je jediný semitský jazyk psaný latinou, ale ne jediný na tomto souostroví. Na Maltě každý mluví anglicky, dokonce i nejstarší generace.

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu