775622655 info@dobryden.eu

Díky teplému podzimu u nás stále nehrozí ani náznak sněhové pokrývky, a tak lyže většiny lyžařů zatím lenoší v komoře. Co kdybyste ale vyjeli do zahraničí? Třeba Štýrsko je od nás, co by kamenem dohodil a na ledovci byste si mohli zalyžovat již za měsíc. Možná si říkáte, že vše záleží na počasí, jistě má velký vliv, ovšem v okolí známého lyžařského střediska Schladming jsou na všech svazích super výkonná sněžná děla, která se v případě nedostatku přírodní sněhové pokrývky postarají o dostatek sněhu umělého.

Na SNOW se dozvíte vše potřebné

Kolik vleků a kilometrů sjezdovek je právě v provozu, zjistíte na informačním portálu pro sjezdaře SNOW. Naleznete zde informace o aktuální sněhové pokrývce, počasí i předpovědi počasí na nejbližší dny. To vám pomůže rozhodnout se, kdy vyrazit na zimní dovolenou, aby z vás nakonec nebyli obyčejní pěší turisté.

Schladming vs. Ramsau

Uvažujete-li o Schladmingu, zjistíte, že jde o velmi moderní a rušné lyžařské středisko. Přístup budete mít na celkem čtyři vrcholy – Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm, které nabízí velmi kvalitní červené tratě navzájem propojené a k dispozici v rámci jednoho skipasu. Pokud nevyhledáváte právě ta nejrušnější místa, vyzkoušejte Galsterbergalm, Fageralm, Stoderzinken nebo Ramsau s ledovcem Dachstein. Tato střediska patří k těm menším a klidnějším. Obzvláště pokud nejste čistokrevní sjezdaři, ale rádi vyrazíme i na běžky, potom je pro vás ideální středisko Ramsau. Se svou nadmořskou výškou 1100 m n.m. a orientací na jih nabízí velmi příjemné lyžování všem běžkařům. Běžkařské tratě bývají obvykle v provozu od poloviny listopadu, sněhovou jistotu poskytuje zejména ledovec Dachstein, obvykle ale pravidelně sněží, takže zde zájemci najdou stopy na klasiku i na skate. Proč jezdit přes půl Evropy, když prakticky za hranicemi máme k dispozici skvělé lyžařské vyžití?

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu