775622655 info@dobryden.eu

Pokud plánujete návštěvu Francie, rozhodně nesmíte vynechat městečko Versailles, které je proslulé nejen nádherným zámkem, ale také dokonalými zahradami. Ty se staly vzorem celé řady evropských parků. Nejen, že každého návštěvníka ohromí svou rozlehlostí, ale navíc ještě ukrývají velké množství zajímavých pokladů. Objevíte je, pokud se vydáte na jejich prohlídku.

Zahrady společně se zámkem nechal vybudovat francouzský král Slunce, aby pobavil a obveselil svůj náročný dvůr. Vzhledem k tomu, že jsou zahrady tak obsáhlé, panovník vlastnoručně připravil a sepsal kompletního průvodce. Ten obsahuje 12 procházkových tras, jež jsou vhodným vodítkem pro celkovou prohlídku rozsáhlých zahrad.

Co vás v zahradách čeká?

Pokud hledáte nejkrásnější pohled, ten vám poskytne místo u samotného zámku. Využít můžete i projížďku na lodičkách v širokém Vodním kanálu, který se nachází u Appolonovy fontány.

Během měsíců dubna až října jsou víkendové dny věnovány Slavnosti hrajících fontán. Během nich vždy fontány tryskají křišťálovou vodu za doprovodu působivých tónů hudby. Tato dokonalá představení si vždy užíval francouzský král se svými hosty a nyní si je mohou vychutnávat i dnešní návštěvníci. Díky informačním letáčkům u vstupu do zahrad snadno zjistíte, kdy se na tuto dechberoucí podívanou můžete těšit.

Také milovníci nočních show si zde přijdou na své a to od června do září, kdy jsou navíc fontány osvíceny překrásnými světelnými instalacemi, jejichž vrcholem je pak oslnivý ohňostroj, který se na závěr objeví nad Velkým kanálem.

Součást zahrad tvoří i pečlivě udržovaná květinová výzdoba. Prohlédnout si můžete i altánky, nádherné sochy a celou řadu vodních fontán. Mezi nejvíce vyhledávané patří fontány Dračí, Neptunova, Zrcadlová, Appolonova nebo Enkeladova.

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu