775622655 info@dobryden.eu

Současný krizový stav ve světě uvěznil mnoho lidí ve svých bytech. I když to může být pro mnohé ze začátku vítaná změna – moci si chvilku odpočinout, nic nedělat a nikam nemuset – celkem určitě se ale brzy dostaví nuda. A ačkoliv člověk nemůže nic podniknout, nikam vycestovat nebo poznat nová místa reálně, umožňuje mu mnoho institucí tuto prohlídku podniknout alespoň virtuálně. Takže je najednou možné navštívit i velmi vzdálené místa aniž by byla porušena jakákoliv karanténní nařízení. Pro inspiraci přikládáme hned několik takových míst.

Louvre

Louvre je jednou z největších muzeí na světě ale taky jedna z dominant, kterou málokdo při návštěvě Paříže vynechá. Přestože je nyní zavřené, je možné si, pomocí virtuální prohlídky, vidět hned několik nejznámějších expozicí. Zcela svobodně se můžete projít mezi Michelangelovými díly nebo mezi sbírkami ze starého Egypta. Kliknutí na konkrétní díla vás dokonce poučí o dalších zajímavostech z jejich historie.
https://www.louvre.fr/en/visites-en-ligne#tabs


Guggenheimovo muzeum

Pro zhlédnutí mnoha neocenitelných uměleckých děl, které toto muzeum skrývá, vám opět stačí strávit nějaký čas na jejich stránkách. Umožní vám to shlédnout díla tak velkých mistrů jako byli Pablo Picasso, Franz Marc, Jeff Koons nebo mnozí další.
https://www.guggenheim.org/collection-online

Národní přírodovědecké muzeum

Jedno z nejnavštěvovanějších muzeí na světě nacházející se ve Washingtonu nabízí ve své virtuální prohlídce v podstatě veškeré expozice. Je možné projít si Síň mamutů, zhlédnout už ikonické kostry dinosaurů nebo prozkoumat rozsáhlou hmyzí zoo.
https://naturalhistory.si.edu/visit/virtual-tour

Vatikánská muzea

Vatikánská muzea virtuálním návštěvníkům umožňují spatřit důležité části uměleckých sbírek. Projít si můžete všechny výstavní místnosti včetně Sixtinské kaple se slavným Michelangelovým stropem.
http://www.museivaticani.va/content/museivaticani/en/collezioni/musei/tour-virtuali-elenco.html

Britské muzeum

Pomocí virtuální prohlídky si můžete v tomto slavném londýnském muzeu hned několik ikonických artefaktů. Lze navštívit slavné atrium s prosklenou střechou nebo také egyptskou expozici s mumiemi včetně Rosettské desku.
http://www.museivaticani.va/content/museivaticani/en/collezioni/musei/tour-virtuali-elenco.htmlTěchto pět muzeí je jen malá část všech míst, které umožňují virtuální prohlídky. Mezi další patří například Musée d´Orsay v Paříži, Pergamon Museum v Berlíně nebo třeba Národní muzeum moderního a současného umění v Soulu. Ve většině případů stačí zadat jméno muzea a “virtual tour”. To vás pak navede na jejich stránky.

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu