775622655 info@dobryden.eu

Dlouho očekávané otevření je konečně zde. Po dvanácti letech práce je lidem zpřístupněno nové jezero Most. Vzniklo zatopením hnědouhelného lomu Ležáky a svojí velikostí překonalo například jezero Máchovo. Zároveň se pyšní úctyhodnou hloubkou 70 metrů. A jak to tedy u jezera vypadá nyní a co se ještě plánuje do budoucnosti?

Slavnostní otevření 12. září bohužel, jako mnohé jiné letos, překazil koronavirus. Zrušeny byly tedy i všechny doprovodné programy. Ale ani toto nezabránilo řadě lidí z Mostu a okolí, aby se hned v první den otevření na místo dostavili. A hned ten den bylo jasné, že nikdo nebude z nového místa zklamaný.

K jezeru se dostanete na kole, pěšky nebo i autem a čeká vás zde komfortní zázemí a mnohé sportovní vyžití. Pro pohodlí návštěvníků jsou zde už dnes vybudována plovoucí mola se vstupy do vody, převlékárny i hřiště pro děti. Při vstupu do vody z břehu se projdete po příjemné oblázkové pláži. Už letos si můžete užit projížďky na kole po okolí nebo na paddleboardu po vodní hladině.

Ale díky končící sezóně se největší rozvoj v okolí jezera chystá na příští rok. Do začátku letní sezony se tu počítá s vybudováním sociálního zařízení, stánků s občerstvením nebo se zázemím pro nejrůznější vodní sporty jako jachting, kanoistika nebo i pro potápěče. Plánuje se i další úprava pláží v podobě instalace lehátek a slunečníků. Časem se jezero dočká i vlastního kempu a přístaviště.

Plán přilákat návštěvníky nejen ze zbytku republiky, ale i ze zahraničí, se pravděpodobně vydaří. Všichni, kteří jezero už navštívili se shodují, že okolí jezera, i jezero samo, je nádherné už teď. A to se největší zkrášlovací práce teprve chystají. Návštěva v příští sezoně se tedy rozhodně doporučuje.

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu