775622655 info@dobryden.eu

Při návštěvě Maďarska musíte navštívit místní horké prameny. Léčivé vlastnosti maďarských termálních vod ocenili již staří Římané. Nyní jsou turisty hojně vyhledávané. Navštivte tedy místa, kde kromě návštěvy okolních zajímavostí musíte navštívit také bazény s teplou, léčivou vodou.

Termální prameny v Maďarsku nejsou novým objevem. Termální vody, které jsou přírodním bohatstvím země, již sloužily Římanům, kteří během říše vládli provincii zvané Panonie. Teplé lázně byly vytvořeny na více než dvaceti místech, včetně současného hlavního města země.

 

Horké prameny v Budapešti

Při cestě do Maďarska se Budapešti nikdo nevyhýbá. Po prozkoumání hlavního města můžete relaxovat v jednom z místních bazénů naplněných termální vodou. Z čeho vybírat rozhodně v Budapešti je. Najdete zde asi padesát pláží ke koupání, které jsou napájeny vodou z více než stovek horkých pramenů.

Nejoblíbenějším místem, kde se můžete vykoupat ve vodě z horkých pramenů, je Gellertova lázeň. Bazén obklopený secesní kolonádou je plný teplé šumivé vody. Ale to není vše, existují celoroční termální lázně a sezónní venkovní bazén. Teplota vody tam dosahuje 38 stupňů Celsia.

Pokud se chcete vrátit v čase, stojí za to navštívit Kiraly. Relaxační oblast tvoří turecké lázně, které využívají léčivou vodu poskytovanou horkými prameny v Maďarsku. Další zajímavou oblastí koupání jsou Lukacs, kdysi mezi umělci oblíbený. Na turisty čeká sedm bazénů a bahenní jezero.

Szechenyi by mělo být také zahrnuto na mapě termálních pláží v Budapešti. Jedná se o komplex patnácti bazénů a různých typů koupelí a saun. Budova koupaliště Szechenyi se vyznačuje také svou architekturou kupolová hala s velkolepými vitrážovými okny je obzvlášť poutavá.

Maďarsko je pro Čechy oblíbenou a přátelskou zemí, takže stojí za to poznat všechna zajímavá místa, která nabízí, včetně populárních horkých pramenů.

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu