775622655 info@dobryden.eu

Možností výběru cestovního zavazadla je v současné době nepřeberné množství – velký, malý, látkový, z plastu či hliníku. Každý typ kufru má svá specifika a hodí se víc pro ten či onen způsob cestování.

2 důležité aspekty

Prvním důležitým bodem ke zvážení je jeho velikost. Nikdy se nevyplatí kupovat zavazadlo moc velké, protože by se v něm volně uložené věci mohly poškodit. Ale pokud cestujete na delší čas, objemný kufr, který pojme všechno vaše oblečení a vybavení, je určitě na místě. Naopak pokud máte možnost věci vměstnat jen do palubního zavazadla, určitě to udělejte – ušetříte čas strávený čekáním na odbavení a vykládku kufrů a budeme mít jistotu, že se během cesty nepoškodí.

Druhým bodem ke zvážení je, jestli chcete zavazadlo v tvrdém nebo měkkém pouzdře. Měkké kufry jsou vyrobeny z vyztužené odolné textilie a tvrdé kufry jsou nejčastěji z plastu, popřípadě z hliníku.

Textilní zavazadla jsou lehčí a pružnější. V případě nouze je lze lehce zmáčknout a vměstnat tak i do těsného prostoru. Z pravidla na tento typ lze umístit více kapes a to i zvenčí. Naopak nevýhodou měkkých kufrů je jejich menší ochrana věcí uvnitř. I přes jejich zpevnění je snadné je omylem nevhodně zatížit tím poškodit obsah.

Tvrdá zavazadla nabízí nejjistější ochranu věcí uvnitř. Dalším bonusem je i jejich nepromokavost a odolnost proti ušpinění. Naopak nevýhodou tohoto typu je jejich absolutní neforemnost. Ani do o milimetr menšího prostoru ho prostě nevmáčknete. Při pádu může také prasknout či může dojít k promáčknutí a to bývá ve většině případů pro kufr konečná.

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu