775622655 info@dobryden.eu

Nastává podzim, ideální čas vyrazit na různé výlety. A díky aktuální situaci, kdy se zavírají prakticky veškeré uzavřené prostory, zůstávají poslední alternativou výlety do přírody. I tak je rozhodně z čeho vybírat. Ačkoliv jsme malý stát, můžeme si užívat nádherné a bohaté přírody. Připravili jsme si proto pět tipů na výlety po české krajině. 

 

Lom Amerika

Vápencový lom, který občas působí jako by ani do České republiky nepatřil. Kromě turistů je to populární místo i pro filmaře, kteří zde mnohokrát natáčeli. Ačkoliv není možné se v lomu vykoupat, nabízí, především na podzim, unikátní atmosféru. V průzračné vodě se zde odráží barevné listí z okolních listů a vytváří tak nádhernou scenérii. Možná jediné na co si dát pozor, je návštěva v noci. Podle legend tu straší duše utopených lidí. I když, možná to pro někoho může být lákadlo.

Lom Amerika

Boubínský prales

Boubínský prales v srdci Šumavy láká návštěvníky po celý rok. Ale jenom během podzimu si užijete jeho nádhernou barevnost. Je to skoro až dechberoucí zážitek. A kromě toho vás čeká i krásná divoká příroda, stovky let staré stromy a různé vodní toky. Rozhodně tedy stojí za to se zastavit v Boubínském pralese, který je nejstarší původní les celé střední Evropy.

 

Pálava

Toto je oblast, která přímo vybízí k návštěvě na podzim. Především kvůli tomu, že právě zde si můžete užít poslední paprsky slunce a naposled se tak zahřát. Zároveň si na Pálavě užijete i krásu místních vinohradů. Pozorovat můžete jejich sklizeň a samozřejmostí je i možnost ochutnat nějaké místní tekuté víno.

 

České Švýcarsko

Národní park České Švýcarsko je otevřený celoročně a za každého počasí. Ale právě na podzim má svoji unikátní atmosféru. Také je zde méně lidí než v letní sezóně. A co vás tu tedy čeká? Především nádherné výhledy do krajiny, jedinečné pískovcové útvary a skaliska. S trochu štěstí uvidíte i rysa, který se tu ještě vyskytuje.

 

Pančavský vodopád

Nejdelší vodopád České republiky se nachází v KRNAPU. Vysoký je necelých 150 metrů a leží asi kilometr od Labské boudy. Ideální čas na návštěvu je během podzimu, kdy je místní příroda okouzlující a můžete si ji náležitě užít. Vede tudy hned několik stezek, s různými úrovni náročnosti. Je tedy jen na vás, na kterou se cítíte.

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu