775622655 info@dobryden.eu

S příchodem druhé poloviny května a vyšších teplot, které vydrží, je možné přesunout pokojové rostliny na vzduch. Většině rostlin to prospěje, otuží je to a některé díky tomu začnou kvést. Ale i takové prosté přesunutí rostlin má pravidla, kterými je dobré se řídit, pokud nechceme o rostliny přijít. 

Při letnění rostlin je vždy nutné mít na paměti počasí. Rostliny, které si za celý rok zvykly na teplé, suché místo, by mohl velký teplotní šok zabít. Podobně jim neprospěje prudké, přímé slunce nebo prudký déšť. Nejlepší je k přesunu využít den, kdy neprší, je teplo, ale zároveň nesvítí slunce.

 

Černá kovová nástěnná police s květináčem Umbra Cubist, 38 x‚38 cm 

 

Postupem času můžete některé rostliny na přímé slunce umístit na trvalo. Ocení to především ty subtropické – kaktusy, sukulenty, olivovníky, juky, palmy, vavříny a aloe. Naopak do stínu, třeba někam pod strom, dejte tropické rostliny jako jsou draceny, fíky, zelence, fíkusy, ibišky, kapradiny, azalky a břečťany.

 

Oválný dřevěný truhlík na nožičkách Dakls

 

 

Venku budou vaše pokojové rostliny čelit vlivům, na které nejsou zvyklé. Například dešťová voda dopadající na jejich listy jim pomůže. Neuvěřitelně je to osvěží. Pozor však na prudké lijáky a kroupy, ty by mohly více uškodit než pomoci. Zároveň před deštěm schovejte sukulenty a kaktusy – nejlepší je umístění pod přesahem střechy. Všímejte si také toho, jestli se na rostlinách neobjevili nějací škůdci. Pokud ano, ošetřete je vhodnými postřiky.

 

Stojan z borovicového dřeva na květiny Ego Dekor Herbal Garden

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu