775622655 info@dobryden.eu

Malý byt poskytuje mnohem méně prostoru k úpravám nebo novému uspořádání. Ale nenechte se mýlit. I na malém prostoru můžete vykouzlit velké věci a vytvořit tak stylový interiér. Stačí se řídit několika pravidly, jak správně s omezeným prostorem pracovat, abyste ho zbytečně nezmenšili. A právě několik takových tipů si dnes představíme.

 

Praktický nábytek

Při bydlení v menším bytě se vyplatí přemýšlet o tom, který nábytek je vhodné si pořídit. Existují totiž takové, které zaberou zbytečně moc místa. Volte proto vždy jejich praktičtější alternativy. A co si pod tím konkrétně představit? Je třeba lepší zvolit vestavěnou skříň než tu volně stojící. Zabere podstatně méně místa. Místo policových skříní si raději pořiďte poličky. Ty můžete umístit kamkoliv na stěnu, klidně i těsně pod strop. Pokud možno, tak kupte nábytek s úložným prostorem, např. postel nebo pohovku. Uskladníte do nich plno věcí, které by se jinam nevešly. Zároveň se také nebraňte nákupu rozkládacího nábytku. Ideální jsou různé stolky či stoly.

 

Jednolitá podlaha

Pokud si pořídíte podlahy do všech obytných místností ve stejné barvě a ze stejného materiálu, možná budete překvapeni, jak váš byt prokoukne. Právě sjednocené podlahy jsou úžasný způsob, jak byt opticky zvětšit. Zároveň je dobré volit velmi světlé a neutrální barvy. Ty totiž navozují pocit čistoty a prostory budou působit vzdušně. To může být zklamání pro milovníky výrazných barev, ale ani tak si nezoufejte. Výrazné mohou být nejrůznější menší doplňky.

 

 

Světlo

Při vybavování menšího prostoru je nutné se zamyslet i nad světlem. Pokud ho správně zvolíte, může s pokojem udělat divy. Rozhodně zapomeňte na všechny různé stojící lampy, ať už na zemi nebo stolku. Takový prostor lze využít jinak a lépe. Zaměřte se více na výběr centrálního stropního světla a různých menších bodových světel, které doplní to hlavní. Zajímavým řešením může být světelný prvek umístěný přímo ve zdi. Zároveň si pohrajte se zrcadly. Čím jich bude více, tím bude prostor opticky větší. Nechte si třeba vytvořit zrcadlové dveře pro vaši skříň.

 

Posuvné dveře

Posuvné dveře jsou elegantní a praktický způsob, jak ušetřit prostor. Dveře se otevírají přímo do zdi a nenaruší tak prostor kolem sebe. Můžete tak i do blízkosti dveří umístit něco, co by jinak muselo stát jinde. 

 

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu