775622655 info@dobryden.eu

Nábytek s lesklou povrchovou úpravou je populární především pro svoji nadčasovost, eleganci a zpravidla kvalitní zpracování. Navíc je odolný proti vysokým teplotám a vlhkosti. Na druhou stranu je však nutné dát si pozor na škrábance, které se na lesklém povrchu snadno vytvoří. Důkladné bude také muset být čištění, protože na něm uvidíte každý otisk. Se správnou údržbou však bude tento nábytek dobře sloužit dlouhá léta a bude vypadat stejně dobře jako v den, kdy jste si ho pořídili. 

 

Každodenní péče

Běžná údržba by měla spočívat především v odstraňování prachu. K tomu se nejlépe hodí jemný navlhčený hadřík, kterým stačí povrch utřít. Poté nábytek doleštěte pomocí prachovky. Nikdy nevyužívejte ostřejší pomůcky jako drátěnky nebo hrubší stranu houbičky. Leštěný povrch je velmi citlivý na poškození, které mu od hrubých materiálů nebo nešetrného zacházení hrozí. 

 

Odolnější skvrny a obnovení lesku

Může se stát, že nábytek bude potřebovat něco víc než jen otřít prach. Někdy je třeba odstranit odolnější skvrny. V tom případě použijte teplou mýdlovou vodu. Do ní namočte hadřík a vyčistěte s ní znečištěné místo. Nezapomeňte poté celý povrch vysušit. Pokud by bylo znečištění velmi odolné, přidejte do mýdlové vody trochu citronu nebo malé množství prostředku na mytí oken.

Je také možné, že vám bude připadat, že nábytek ztrácí svůj původní jas. Rozhodně je to něco, co se občas stane a řešení je naštěstí jednoduché. Je-li váš nábytek tmavý, uvařte černý čaj a nechte ho vychladnout. Hadříkem v něm namočeným pak celý povrch přetřete. Na světlý nábytek smíchejte půl litru piva s trochou citronu. Poté postupujte stejně jako u toho tmavého.

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu