775622655 info@dobryden.eu

Kožené sedačky jsou jedinečným a výrazným doplňkem vašeho interiéru. A právě proto, aby nám takto dobře mohli sloužit dlouhá léta, potřebují správnou péči. Bez ní totiž mohou lehce popraskat a ztratit své unikátní kouzlo. Ale víte, jak na to?

 

Kožená sedačka si zaslouží pravidelnou péči. Ta by měla spočívat především v odstraňování prachu a jiných nečistot, které se na ní usazují. A také je nutné ji minimálně dvakrát za rok natřít přípravky, které prodlužují životnost materiálu.

K impregnaci a čištění používejte vždy přípravky určené přímo k péči o kůži. Zpravidla se prodávají v sadách, které obsahují čistič, impregnaci, utěrku, kartáček a aplikační houbičku. Za žádnou cenu se nepokoušejte tyto přípravka nahrazovat vazelínou, různými tuky nebo indulonou. Ty by mohly sedačku nenávratně poškodit.

 

Hladká pigmentová kůže

Existují dva typy kůže, ze kterých se sedačky mohou vyrábět a každá z nich vyžaduje trochu jinou péči. První je hladká kůže, která vám bude patrně připomínat vaši bundu nebo pásek.

Péči začněte tím, že z ní suchým hadrem otřete prach a případnou větší špínu odstraňte pomocí vlhkého hadříku s trochou mýdla. Poté pomocí aplikátoru naneste čistící prostředek určený na tento typ kůže. Dejte si pozor, aby byl řádně rozetřený ve všech záhybech. Nechte ho několik minut působit, setřete a na závěr naneste impregnaci.

 

Broušená kůže

Tento druh kůže bude vyžadovat o něco více péče než hladká. Dávejte pozor, aby byla vždy v suchu. Jinak hrozí, že by se mohla začít trhat. Také ji nezapomínejte ošetřovat přípravky proti UV záření a vysoušení.

Nutné ošetření začněte tím, že prach nebo různé drobky smetete pomocí suchého hadříku. Poté aplikujte ochranu proti vysoušení a blednutí. Následně naneste impregnaci na broušenou kůži a dostaňte ji pokud možno do každého záhybu. Nechte ji působit několik hodin, nejlépe přes noc, a poté pečlivě setřete.

 

Závěrečné tipy

Pokud je vaše sedačka nedopatřením popsána propiskou nebo tužkou, nepanikařte. Jednoduše je odstraníte pomocí obyčejné kancelářské gumy. Podobně dobře zafunguje i na bláto nebo hlínu. Jediné čeho už není možné se zbavit jsou stopy lihových fix. To je dobré si ohlídat, zvlášť když máte malé děti.

Žádné kůži také nesvědčí teplo a sluníčko. Sedačku dejte alespoň půl metru od topení a nejlépe na místo, které je ve stínu. Nenávratně poškodit koženou pohovku můžou i zvířecí drápky nebo lidský pot. Před škrábanci můžete kůži ochránit pomocí přehozu.

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu