775622655 info@dobryden.eu

Ceny za vodu rostou v České republice sice pomalu, ale zato pravidelně každý rok. Proto se vyplatí umět s vodou šetřit, kde to jde. Připravili jsme si proto pro vás krátký přehled způsobů, jak snížit spotřebu vody, aniž byste se museli výrazně omezovat nebo měnit svoje návyky. 

 

Vypínejte vodu

Mnoha lidem se pořád stává, že nechávají téct vodu i v okamžicích, kdy nemusí. Zpravidla lidem voda nevědomky teče třeba při čištění zubů. Pokud si je čistíte poctivě 2 minuty a běží vám přitom voda, lehce se stane, že vám proteče až 20 litrů vody. Což už je docela dost vody, která nebude nijak využita. Obdobně postupujte i při dalších činnostech – mytí rukou a obličeje či při sprchování. Vodu prostě zastavte, když ji přímo nepoužíváte, právě třeba při mydlení.

 

Dejte si raději sprchu

K naplnění vany potřebujete 100 až 200 litrů vody, v závislosti na rozměrech. Naopak na osprchování vám stačí jenom 30 až 50 litrů, podle to jak si ho chcete užít. Úspora spotřeby je v tomto případě markantní a skoro se vyplatí zvážit, jestli alespoň někdy nevyměnit koupel za sprchu.

 

 

Zkuste úsporné hlavice či perlátor

Úsporné hlavice a perlany vám pomohou ušetřit i během sprchování. Pokud na kohoutky nainstalujete perlátor nebo úsporné hlavice sníží se spotřeba vody denně klidně o desítky litrů.

 

Kapající kohoutky

Kapajícím kohoutkem nebo špatnou nádržkou od toalety můžou denně protéct stovky litrů vody. Proto nikdy neváhejte s jejich opravou. Včasný zásah vám ušetří dost peněz.

 

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu