775622655 info@dobryden.eu

Podkroví je velmi specifický prostor. Zpravidla je to větší plocha, kterou je třeba rozdělit a zařídit tak, aby působila útulně. V dnešním článku se zaměříme na to, jak i vy můžete v podobných prostorech vytvořit nadčasový a krásný dětský pokoj. 

Jako první při navrhování prostoru je nejdůležitější si vyjasnit, pro jak staré dítě pokoj bude. A také to, jak dlouho mu má stejný design vydržet. Velmi výrazné a křiklavé motivy se mohou rychle okoukat a někdy mohou střídmější motivy vydržet déle. Vy se tak s přestavbami nebudete muset zabývat zbytečně často.

 

Funkčnost

Při zařizování dětského pokoje ve velkém prostoru jako je ten podkrovní, nebývá problémem nedostatek prostoru, ale především problematika útulnosti a funkční stránka. Nábytkové sestavy zde budou hlavním členícím nástrojem a díky nim vytvoříte různé oddělené provozní celky. Můžete tak vytvořit pracovní prostor, šatnu, ložnici a prostor na hraní. Všechny věci a činnosti tak budou mít svoje místo.

 

Zdroj: http://decorblanc.blogspot.com/

 

Barvy

Přesto, že se jedná o dětský pokoj, není dobré to přehánět s barevností. Jak už bylo zmíněno výše, nehodí se vystavět přehnaně dětský prostor, který se rychle okouká nebo z něj dítě rychle vyroste. S barvami se hodí pracovat střídmě – výrazně odstíny volit jen pro detaily. Ideální je ponechat stěny a podlahu ve světlých barvách, aby se neztlumilo prosvětlení pokoje. Pokud si přejete přeci jen něco barevnější, zvolte barevný nábytek se světlých odstínech, např. světle modré apod. 

 

Osvětlení

Důležitým prvkem každého pokoje, nejen dětského, je kvalitní a dostatečné osvětlení. Optimálně by mělo být z velké části tvořeno přírodním světlem z oken. Takové světlo je pro lidské oči nejzdravější. Denní světlo není možné ale mít pořád, proto by měl být pokoj vybaven dostatečným množstvím umělého světla. Kombinací je mnoho, hodí se např. umístit lampičku na stůl nebo k posteli. Na strop se poté dejte bodové světlo.

 

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu