775622655 info@dobryden.eu

Krkonoše jsou nejvyšší pohoří v České republice, které se táhnou podél hranice mezi Polskem a Českou republikou v délce asi 70 km. Mají svůj začátek na západě, u Sklářského průsmyku, zatímco jejich konec je u Lubavského průsmyku na východě. Šířka Krkonoš se pohybuje od 8 do 20 kilometrů. Rozloha tohoto pohoří je asi 650 km²: na polské straně – 185 km², na české straně – 465 km². Nejvyšší vrchol Krkonoš je Sněžka, 1602 mn.s.l., ale kromě toho je v Krkonoších celá hromada dalších vrcholů, průsmyků, údolí, sněžných kotlů nebo horských úkrytů, které byste měli poznat a zvolit je za své turistické cíle.

Cesta česko-polského přátelství

Pokud si chcete vybrat delší túru, vyplatí se projít po tzv. Cestu česko-polského přátelství, jejíž celková délka je asi 30 km. Tato magistrála je hojně vyhledávaná. Úžasné výhledy na hory jistě vykompenzují únavu a fyzicky náročnou trasu. Stezka je velmi dobře značená a umožňuje vám klidně užívat horský vzduch a malebnou přírodu. Výhled na českou i polskou stranu hor stojí za to.

Žlutá stezka ke kapli sv. Anny
Po žluté stezce z Polska se dostanete také ke kapli sv. Anny. Putování po této trase vám umožní navštívit krásný historický kostel, který je jeden z nejkrásnějších v této oblasti.

Navštivte Černou horu

Nedaleko se nachází přírodní rezervace Černohorská rašeliniště, jeden z největších rašelinišť s rozlohou 66 hektarů. Na Černé hoře je několik turistických center, lanovka z Jánských Lázní vede na vrchol Černé hory.

Pokud se na to necítíte a je to poprvé pro vaše děti, nemusíte jít do Krkonoš najednou. Chcete-li cítit krásu a ohromnost hor, můžete si vybrat krátké stezky na úpatí, budou vám také poskytovat úžasné zážitky a především čistý kontakt s přírodou. Ubytování v Krkonoších nabízí celá řada penzionů a horských chat.

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu