775622655 info@dobryden.eu

Zákaz cestování zkazil plány mnoha z vás. Ať už jste se chystali do zahraničí nebo cestovat po České republice. Najednou musíte trávit hodně času doma. Ale i z pohodlí postele toho lze hodně zhlédnout. Velké množství památek a významných míst nabízí možnost virtuální prohlídky. Možná se dokonce stanou inspirací pro budoucí výlety. Podívejme se společně na několik míst, kam je možné na dálku vyrazit.

Jedním z dobře připravených míst na nával online turistů je Praha. Můžete vyrazit do Národního muzea, projít si vybrané výstavy. Některé, které po rekonstrukci dokonce nestihly být zpřístupněny veřejnosti. Užijete si klidnou prohlídku kostry plejtváka nebo si projdete muzeum v noci. Pro návštěvu klikněte na tyto stránky. Kromě Národního muzea, máte příležitost navštívit i jiná místa – Národní technické muzeum, Centrum architektury a městského plánování nebo Muzeum hlavního města Prahy.

Za hranicemi hlavního města na vás také čeká mnoho zajímavého. V Jihomoravském kraji se virtuálně otevírá Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum nebo dokonce brněnská hvězdárna a planetárium.

Pro milovníky piva je v Plzni připravena exkurze do Prazdroje. Poté můžete zavítat do katedrály sv. Bartoloměje, městského podzemí a den zakončit v zoologické zahradě.

Všechny nejdůležitější místa Olomouce máte hezky pohromadě na tomto odkazu. Uvidíte několik kostelů a i sloup Nejsvětější Trojice.

Virtuálních prohlídek se dočkala také místa zapsaná na seznam UNESCO. Pohodlně si tak projdete město Kroměříž nebo poutní místo Velehrad.

Pokud vás ale v tomto malém přehledu žádné místo nezaujalo, rozhodně zavítejte na stránky VirtualTravel. Tam je přehledně nabídnuto přes 11 tisíc míst k návštěvě. Rozdělené jsou podle krajů, měst nebo přírodních oblastí. A tam si vybere i náročný cestovatel.

 

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu