775622655 info@dobryden.eu

Podlaha je jedním z nejdůležitějších prvků interiérů. Každý si ji okamžitě všimne a již dávno není zvykem zakrývat ji koberci či koberečky. Proto by měla být elegantní, bezpečná a perfektně ladit s celkovým dekorem místnosti. 

 

Podlaha v kuchyni

Kuchyně je centrem celého domu či bytu. Připravuje se v ní jídlo a často se v ní také schází celá rodina. Má tedy zvláštní úlohu a potřebuje abyste ji při navrhování věnovali speciální pozornost. A to nejen nábytku, kuchyňskému vybavení a barevnému rozvržení, ale také podlaze. Musí totiž splňovat hned několik požadavků – musí být odolná proti vlhkosti, vodě a mechanickému poškození a lehce omyvatelná, protože se na ní dříve nebo později něco vylije. Nejlepšími materiály na podlahu v kuchyni jsou rozhodně dlaždice, porcelánová kamenina nebo terakota. 

 

Podlaha v obývacím pokoji

Dalším dominantním pokojem je obývák. Zpravidla v něm lidé tráví nejvíce času a také se do něj uvádějí návštěvy. A aby se v něm člověk cítil dobře, nesmí podcenit vybavení a to ani podlahu. Klasickým řešením je dřevo. Je odolné, elegantní a tak trochu i hřejivé. Nevýhodou je jen to, že se musí jednou za čas renovovat, aby opět vypadalo dobře. A vzhledem k tomu, že podlaha v obýváku bude namáhaná více než v jiných částech domu, hodí se sáhnout po tvrdším dřevě – dub, buk, jasan či ořech.

 

Podlaha v koupelně

Největší nároky na podlahu jsou kladeny rozhodně v koupelně. Nesmí klouzat, musí být odolná proti vodě a vysokým teplotám a také by měla být lehce omyvatelná. Nejlepším řešením jsou koupelnové obklady. Nevyžadují impregnaci a nekloužou. Navíc se prodávají ve všech možných barvách a tvarech. Velmi praktickým řešením je také korková podlaha, ačkoliv se tak nemusí hned zdát. Vyrábí se ve formě panelů nebo dlaždic. Neabsorbuje vodu a je velmi odolná proti plísním a houbám. Navíc tepelně a akusticky izoluje. Pro někoho může být také zajímavé to, že se jedná o přírodní produkt.

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu