775622655 info@dobryden.eu

Myčky nádobí jsou dnes běžnou součástí téměř každé domácnosti. Nemusíte trávit hodiny mytím zaschlých hrnců a špinavých sklenic. Myčka to udělá za vás a ušetříte nejen za vodu a energie, ale především svůj drahocenný čas. Pokud budete chtít za jejich provoz ještě více ušetřit a navíc posloužit přírodě, zkuste si mycí tablety vyrobit doma.

Jak vyrobit domácí tablety do myčky?

Účinné, bez chemie a levné. Přesně takové mohou být tablety do myčky, které si za pár korun vyrobíte doma a budete přesně vědět, jaké je jejich složení.

Co budete potřebovat

K výrobě domácích tablet do myčky budete potřebovat jen několik málo ingrediencí.
• jedlou sodu
• sodu na praní
• kyselinu citronovou
• kuchyňskou sůl
• silikonová tvořítka na led

Jak postupovat

Výroba prášku

K jednomu dílu jedlé sody přidejte jeden díl sody na praní, půl dílu kyseliny citrónové a půl dílu kuchyňské soli. Vše promíchejte a vsypte do sklenice s těsnícím uzávěrem, aby prásek nezačal tvrdnout.

Výroba tablet

Postup je stejný jako při výrobě prášku, jen přidáte navíc pár kapek vody. Smíchejte jeden díl jedlé sody s jedním dílem sody na praní a půl dílu kyseliny citrónové s půl dílem kuchyňské soli. Přidejte pár kapek vody, aby bylo možné hmotu tvarovat do podoby tablet, k tomu vám poslouží silikonová tvořítka na led. Tablety skladujte v dózách s těsnícím uzávěrem, aby neměly šanci navlhnout.

Pro dokonalý efekt

Před každým mytím přidejte do myčky k pracímu prášku či tabletě pár kapek mycího prostředku. Aby byl výsledný efekt dokonalý zvolte ideálně prostředek šetrný k životnímu prostředí. Se saponátem opatrně, stačí opravdu jen pár kapek, aby se z myčky nestala jedna velká bublina.

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu