775622655 info@dobryden.eu

Mariánské lázně vznikly na konci 18. století v údolí Slavkovského lesa, aby se v průběhu několika málo let proměnily v okouzlující město s mnoha kolonádami, půvabnými pavilony a vycházkovými cestičkami.

Co byste měli o Mariánských lázních vědět?

Mariánské lázně jsou jedinečný architektonický skvost. Město bylo založeno podle přesného plánu a ani pozdější přestavby jej nijak nenarušily. Pro návštěvníky jsou zde k vidění nádherné lázeňské domy, kolonády, hotely, muzeum a samozřejmě parky, sochy a vycházkové trasy. Centrem lázeňského života je novobarokně secesní litinová kolonáda z roku 1889, hlavní lázeňská promenáda s několika prameny. Kochat se můžete na nádhernou zpívající fontánu, kde je hudba večer doplněna o osvětlení. Častým návštěvníkem Mariánských lázní byl například slavný německý básník J. W. Goethe, který je navštívil celkem třikrát.

Odpočiňte si v lázních

Chcete-li si odpočinout, navštivte Římské lázně, které byly postaveny v roce 1896. Nechybí zde historická atmosféra a moderní wellness procedury. Příjemnou procházkou můžete dojít až k parku Boheminium s miniaturními modely významných staveb.

V zimě si můžete užít celou řadu běžeckých stop nebo sjezdovek na svazích Slalomář a Krakonoška ve ski areálu. Oblíbeným místem je také Kladská s rybníkem, naučnou stezkou a hotelem v alpském stylu.

Město, které leží na západě republiky v sobě ukrývá více než 40 léčebných minerálních pramenů využívaných především k léčbě močového ústrojí. Vyrazit sem můžete na delší lázeňský pobyt nebo si užít jednodenní relaxaci těla i duše. Najdete zde desítky rozmanitých hotelů, které vám poskytnou ten nejlepší servis.

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu