775622655 info@dobryden.eu

Podlahy tvoří velkou část obytných prostorů a proto by měl každý dbát na to, aby takové podlahy nejen dobře vypadaly, ale také aby byly zdravotně nezávadné. Možná to zní nereálně, ale i v dnešní době můžete na trhu narazit na nábytek nebo dekorace, které obsahují flatáty, formaldehydy a další škodliviny. Všechny tyhle látky by mohly, při celodenním vdechováním, nepříznivě ovlivnit vaše zdraví. V dnešním článku se proto zaměříme na to, jak poznat už při nákupu podlahy, které obsahují nebezpečné příměsi.

Při poznání toho, že je vašem bytě nebo domě něco nebezpečného, se nebojte spoléhat na svůj nos. Pokud vás nos před něčím varuje, něco mu smrdí „chemicky“, poslechněte ho. Je prvním indikátorem něčeho špatného.

 

Vinylová podlaha – špatná?

Možná jste slyšeli, že vinylové a PVC podlahy jsou zdraví nebezpečné. Nejdříve je dobré si uvědomit, že vinylové a PVC podlahy jsou jedno a totéž a rozhodně jejich koupě neznamená, že si do bytu kupujete jedy. Přesto se vyplatí být při výběru opatrní.

Úroveň vinylových podlah se za posledních několik let výrazně zvedla. Dnes se již běžně nabízejí velmi kvalitní produkty, které jsou zajímavé svými vlastnostmi a konstrukčním provedením. Přísné legislativní požadavky navíc zaručují, že tyto podlahové krytiny jsou zdravotně nezávadné, nejsou v nich tedy nebezpečné flatáty. Místo nich se používají jedině netoxické změkčovadla – jejich užití je nutné, jinak by podlaha byla tvrdá a křehká jako vinylové desky.

Pozor je nutné si dát u levných vinylových podlah dovážených z Asie. Přesněji na krytiny, které jsou od „no name“ výrobců. Protože mnoho i spolehlivých výrobců dováží své výrobky z Asie, ale ti si jejich kvalitu ohlídají. U výrobků, kde neznáte výrobce, nikdy nebudete vědět z jakých materiálů jsou a jestli obsahují toxické flatáty či nikoliv. 

 

Certifikát je zárukou

Nejlepším řešením, pokud si nechcete doma dělat chemické rozbory své podlahy, je při nákupu podlahy od výrobce požadovat certifikát o zdravotní nezávadnosti. Existuje několik druhů, mezi nejpřísnější patří ty, které vydávají francouzské a německé akreditované laboratoře. S certifikátem budete mít jistotu, že krytina byla testována na emise těkavých a karcinogenních látek. Takové podlahy jsou tedy naprosto bezpečné.

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu