Dům, který je tématem dnešního článku, se nachází v Kalifornii ve městě Manhattan Beach. O přestavbu interiéru se postaralo oceňované studio Laney LA. Jejich hlavním cílem bylo vytvořit krásný domov, který bude ohleduplný k přírodě. 

Nápadným rysem domu je především jeho silueta. Ta připomíná stodolu. S tímto unikátním tvarem se přitom pracuje i v interiéru. Uspořádání pokojů v domě bylo pečlivě naplánováno. Všechny veřejné prostory jsou na straně, kde je hlavní vchod do domu, ty soukromé jsou naopak co nejdále

Interiér

Interiér tohoto domu můžete charakterizovat slovy světlý a prostorný. Na stropy použili architekti světle hnědé dřevěné obložení. Světlé stěny spolu s velkými okny a prosklenými dveřmi interiér opticky zvětšují a dělají vzdušným. Skrze okna a dveře se otevírá pohled do zahrady a na bazén. Výhled tedy také stojí za to. Rozhodně ale nejde říct, že by interiér byl minimalistický. To spíše platí o exteriéru. Vnitřek naopak nepostrádá některé velmi hravé detaily. Jsou jimi, např. pečlivě umístěné ručně pokreslené tapety nebo využití netradičních materiálů jako jsou dlažební kostky nebo vápenec. 

Zdroj: plainmagazine.com

Fotografie: Joe Fletcher