775622655 info@dobryden.eu

Byt pro čtyřčlennou rodinu je plný barev a také emocí. Při vstupu máte dokonce pocit, že vstupujete do světa Alenky v říši divů. A to byl také účel, právě příběh z pera Lewise Carrolla se stal inspirací pro tento varšavský byt. Dnešní článek vás tedy doslova provede pohádkou. 

Svět Alenky v říši divů má mnoho symbolů – hodiny, šálky, zrcadlo, klobouky a další. Pro majitele bytu, kteří měli tuto vizi, nebylo úplně snadné najít někoho, kdo by ji dokázal stvořit. Projektu se nakonec ujala Patrycja Suszek-Rączkowska, která už v té době měla na svém kontě několik nadčasových, jedinečných a odvážných konceptů.

Propojující tmavě modrá

Barvou, která se táhne napříč interiérem, je tmavě modrá, najdete ji hned v několika místnostech. Hned při vstupu do bytu a poté také v obývacím pokoji spojeném s kuchyní. Tam je modrá v kombinaci s šedou. Na podlaze najdete široká dubová prkna v tmavě hnědém odstínu. Ze stejného dřeva (i ve stejném odstínu) je rozkládací stůl a další kuchyňský nábytek. To všechno kontrastuje s kuchyňskými skříňkami v sytě námořnické modré. Prostor odlehčuje světlá pracovní deska a obklad stěn.

Barevná ložnice

Ložnici lze charakterizovat dvěma slovy: výbuch barev. Je to jako vejít do rozkvetlé a divoké zahrady, kde každá jednotlivá rostlina soupeří o vaši pozornost. Tento dojem umocňuje i to, že ložnice není jenom barevná, ale také plná rostlinných vzorů. Někomu to možná bude připadat nemožné, ale funguje to. Krásným detailem jsou velké mosazné úchyty ve tvaru lístků ginkgo na mátově zbarvené šatní skříni. Interiér všemi svými prvky působí útulně, pohádkově a dává prostor zapomenout na šeď velkoměsta. 

Láva v koupelně

Hlavní ozdoby koupelny si všimnete hned při vstupu – nachází se naproti dveřím. Tato stěna je totiž pokryta velkoformátovým sintrem. Vzor čerpá inspiraci ve vulkanických kamenech. A právě výrazné akcenty šedé a černé doopravdy v majitelích bytu evokují lávu. Na tuto stěnu umístila designérka stylové zrcadlo s nepravidelným tvarem. Prostor pak osvětlují lesklé, zlaté lampy. Jejich tvar se prolíná s tvarem zrcadla a společně vytvářejí netradiční kompozici.

Zdroj: whitemad.pl

Fotografie: Yassen Hristov