Okouzlující byt, který je tématem dnešního článku, se nachází v Poznani. Kloubí se v něm minimalismus s útulností a funkčností. To vše je vyvedeno v tlumených přírodních barvách. Celý interiér se tak proměnil v příjemné místo, kde jejich obyvatelé budou rádi odpočívat, ale také se bavit s přáteli a rodinou. 

První změnou bylo uspořádání vnitřních stěn. V bytě původně byla v jedné místnosti koupelna s vanou a ve druhé záchod. Navíc dveře do obou místností vedly nešťastně z obývacího pokoje. Došlo tedy hned k několika úpravám. Z koupelny a toalety se stala jedna místnost, která má vstup ze strany chodby. Nová koupelna, která tak vznikla, je mnohem větší a vejde se do ní sprchový kout, pračka, sušička a úložné prostory na kosmetiku, ručníky a prací prostředky.

Celý interiér sjednocuje barevná paleta. Ta se udržuje především v teplých tónech inspirovaných přírodou. V koupelně a ložnici převládají tmavší odstíny – ořechové dřevo a šedá. Obě místnosti to odlišuje od kuchyně a obývacího pokoje, které jsou světlé. Ta zde vytváří příjemnou atmosféru. Tlumený barevný základ v celém interiéru doplňují prvky ve výraznějších barvách – fialové a zelené. Pestrá je i škála využitých materiálů. Kromě dřeva v bytě najdete i beton, terakotu nebo kov.

Design: STRANZ ARCHITECTURE | stranzarchitektura.pl

Fotografie: Radek Słowik | bilbil.pl