775622655 info@dobryden.eu

V 70 metrovém bytě ve Vratislavi vznikl díky návrhu týmu architektů ze Studia Dobrych Projektów malý ráj na zemi. Kombinace teplých zemitých barev, pestrá škála textur a nenápadných dekorací vytváří příjemnou a harmonickou atmosféru. Zlepšit ji mohou už jen sluneční paprsky prosakující skrze dřevěné žaluzie. 

Dům s tímto bytem se nachází ve velmi malebné čtvrti plné zeleně a v blízkosti řeky Stará Odra. A právě i toto prostředí inspirovalo výsledný návrh interiéru – tedy využití zemitých, teplých barev, hlavně odstínů béžové a hnědé. Ty poskytly dostatečně neutrální základ pro jedinečné dekorace. Materiály jako tmavé dřevo, kámen nebo černý lesklý kov tak více vyniknou.

Ložnice s vanou

Majitelé bytu měli velmi jasnou představu o tom, jak by měl být interiér uspořádán. Požadavkem bylo prostory co nejvíce odlehčit a opticky zvětšit. Výzvou pro architekty bylo také přání umístit soukromou vanu do už tak malé ložnice. Nakonec se to podařilo, a v ložnici najdete kromě vany také pohodlnou velkou postel, vestavěné skříně a televizi. 

Srdce domu – denní zóna

Obývací pokoj je propojený s kuchyní. Nachází se v něm pohodlná pohovka s konferenčním stolkem. Vytvořila se tak příjemná relaxační zóna. S tím pomáhají i vybrané barvy a materiály. Mezi kuchyní a obývacím pokojem stojí jídelní stůl z dubového dřeva v medovém odstínu.

Zdroj: plndesign.pl

Fotografie: MIGDAŁ