775622655 info@dobryden.eu

Byt v Krakově, který navrhla architektka Patrycja Słowik-Jamka vyniká hned ve dvou věcech. Zaprvé velikostí. Má totiž pouhých 28,87 metrů čtverečních. Bylo proto výzvou na tak malém prostoru vytvořit esteticky přitažlivý a zároveň funkční interiér. Druhou věcí je pak výrazná vínová barva, která bytu dodává osobitost. 

Při návrhu interiéru architektka neodstranila žádné stěny, přidala pouze krátké úseky stěn, díky kterým v bytě nově vznikla samostatná ložnice nebo dodatečné úložné prostory. Druhé zmiňované hrají v tak malém bytě důležitou roli. Proto jsou hned u vchodu dvě velké skříně – jedna na oblečení, druhá na domácí spotřebiče. Dveře skříní jsou navíc zrcadlové, takže prostory u vchodu opticky zvětšují. 

Koupelna se nachází po levé straně od vchodu. Díky šikovnému umístění jednotlivých prvků se do koupelny vejde vše potřebné. Najdete v ní dostatek úložných prostor, sprchový kout s prosklenými stěnami, které místnost odlehčují a zvětšují, a také velkou pračku. Na pravé straně se nachází denní zóna, kterou tvoří kuchyň do tvaru U a obývací pokoj. Pečlivě vybrány byly také dveře propojující místnosti. Ty, které vedou do koupelny, se otevírají klasicky, ale ty do ložnice jsou posuvné. Mohou tak být neustále otevřené, aniž by ubíraly prostor uživatelům.

Dominantní červená

Prvkem, který propojuje celý byt je sytá červená barva. Ta se v určitých variacích nachází v každé místnosti. Právě tato výrazná barva dělá byt elegantním a hlavně netradičním. Málokdo se ji totiž odváží v interiéru použít, zvlášť v takovém množství. Doplňují ji neutrální odstíny šedé a chladné béžové. Některé detaily jsou vyvedeny v černé a zlaté. Jsou to právě výrazné kontrasty, které prostory na pohled zvětšují.