Minimalismus mnoho lidí mylně považuje za nudný nebo prázdný. To přitom není pravda. Správně navržený minimalistický interiér je okouzlující, nenajdete v něm nic nadbytečného a vyniká právě svojí jednoduchostí. V článku vám představíme interiér bytu v Krakově, který vás přesvědčí, že i tento styl umí být jedinečný a nezapomenutelný. 

Do úkolu se pustili designéři Patrycja Śliż a Jakub Flisiak ze studia The Wall na přání čtyřčlenné rodiny, která si vysloveně přála vytvořit byt v minimalistickém stylu. 

Obývací pokoj

Jedním z požadavků majitelů bylo, že potřebují velkou knihovnu. Místo klasických rovnoměrných polic se ale designéři rozhodli trochu experimentovat a vytvořit netradiční kousek. Knihovna je složena z kostek, které vedou až ke stropu a na střídačku směřují jednou doprava a jednou doleva. Připomíná to tak více než kus nábytku sochařskou velkoformátovou instalaci. Černobíle vyvedený pokoj narušuje jenom oválný světle hnědý koberec před a částečně pod pohovkou. Pozornosti také neujde bílý oválný stůl stojící před knihovnou. Je navržený tak, že to vypadá, že deska stolu levituje nad širokou podnoží. Obklopený je šesti černými židlemi.

Kuchyně

Podobně jako v obývacím pokoji narušuje jednolitost černé a bílé hnědý koberec, tak v kuchyni je ve stejné teplé barvě vysoký dřevěný kvádr. Ten zabírá jednu stranu kuchyně a rozhodně není jenom na ozdobu. Skrývá se v něm sloup podpírající trám a některé spotřebiče – lednice a trouba. V zadní části najdete skříň s botami a sedátko. Kvádr je tedy využitý naplno. Jako kontrast k lesklému nábytku a dřevu zvolili architekti betonovou podlahu. Ta je v chladném odstínu a má hrubší povrch.

Soukromá zóna

Ložnicím a koupelnám dominuje černá, tím se liší od zbytku bytu, kde je to více bílá. Tmavá barva totiž uklidňuje a pomáhá s usínáním. I zde najdete dřevo, konkrétně na rámu postele, jsou z něj udělané noční stolky a v jedné z koupelen je podlaha z teakového dřeva. To totiž odolá vlhkosti a vodě.

Design: The Wall Pracownia Architektury

Fotografie: Magdalena Łojewska: Vey Photography