775622655 info@dobryden.eu

Interiér pro minimalisty – tak by se daly nazvat prostory domu nedaleko Varšavy, které navrhla Róża Kaczmarek ze studia Deer Design. V celém domě dominuje bílá. Narušují ji, a také zdobí, barevné doplňky. Při vstupu vás tak uvítá elegance, čisté linie a harmonie.  

Majitelé měli několik přání. Interiér měl být nejen elegantní, ale také útulný a pohodlný. Požadovali také zvětšení obývacího pokoje propojeného s kuchyní a také chtěli mít k dispozici co nejvíce úložného prostoru. O poslední zmíněné se postaraly na míru vyrobené vestavěné skříně, které pokrývají stěny chodby. Zvětšení obývacího pokoje neobstaraly pouze změny v dispozicích domu, ale také šikovné využití zrcadel a světlá barevná paleta.

Jednoznačně definovat styl interiéru není úplně snadné. Kaczmarek dům popisuje jako kombinaci minimalismu s moderní klasikou s boho akcenty. Přesto vše působí harmonicky. Co se týče barev, základem všeho je bílá. Tu rozbíjí pastelové, hnědé a béžové odstíny. Najde se zde několik kontrastních černých doplňků.

Jednotlivé pokoje

Jak už bylo řečeno obývací pokoj je propojený s kuchyní. Obě místnosti jsou pomyslně rozdělené bílým kuchyňským ostrůvkem. Obýváku pak dominuje velká (opět) bílá pohovka. Ostatní nábytek je ve stejné barvě. K získání co největšího množství úložného prostoru posloužily dvoupatrové závěsné skříňky na kuchyňské stěně. Byly podobně jako ty na chodbě vyrobené na míru.

Skutečným dětským královstvím se stal pokoj nejmladšího člena rodiny. Najdou se v něm nejen všechny potřebné věci jako postel, skříň nebo stolek, ale je tu také plno prostoru na hraní. Toho dosáhli i třeba tím, že postel není na zemi ale nad zemí. Pod ni se pak vešly skříňky na ukládání různých věcí. Barevnou paletou pokoj koresponduje se zbytkem domu.

Klenotem koupelny se stala obří volně stojící 127 kg vana. Ačkoliv je tento pokoj hlavně bílý, jsou to právě jemné detaily, které brání tomu, aby působil nudně a jednotvárně. Např. kliky a veškeré kování jsou v černé barvě. K tomu, aby místnost působila hřejivě a útulně byly použity povrchové dlaždice zkombinované s různými povrchy. 

Design: Róża Kaczmarek

Fotografie: Zagórny Studio