Nádherná chata, která vás překvapí nejen svoji krásou, ale i funkčností, vznikla nedaleko řeky Vistuly v Polsku. Hlavní designérka interiéru, Kama Czudowska, je zároveň majitelkou objektu. Jak moc se jí to projekt vydařil, zjistíte sami v následujícím článku. 

Interiéru dominují dřevěné obklady, které najdete téměř na všech stěnách. Ze stejného dřeva jsou navíc vytvořené některé kusy nábytku. Vše se tak velmi nenásilným způsobem propojuje. V obývacím pokoji spojeném s jídelnou a kuchyní si jako první jistě všimnete velkých oken, vedoucí od stropu k podlaze, a stejně vypadajících dveří ven. Prostory tak nikdy nemají nedostatek světla a obyvatelům se také otevírá dechberoucí výhled na okolní krajinu. V centru místnosti stojí mohutný jídelní stůl. Kousek stranou najdete malá kamna, která v zimě pomohou s vytápěním, ale také chatě dodávají útulnou atmosféru.

Ve velmi podobném stylu jsou ložnice a koupelna. Vše, co může být, je ze dřeva, včetně obložení vany. Dalším společným rysem všech místností je jejích vzdušnost a dostatek přírodního světla. V hlavní ložnice se o to stará téměř úplně prosklená stěna, v koupelně zase střešní okna.

Impozantní přitom není jenom interiér, ale také exteriér chaty. Po celém obvodu se táhne rozsáhlá terasa, která je vybavena pohodlnými židlemi, stolem i pohovkou. Nechybí přitom ani deky v případě, že se venku ochladí. Myšleno bylo i na situace, kdy se rozprší – část terasy je pod střechou, proto není třeba přerušovat zábavu jenom kvůli dešti. Zajímavě je vyřešen i problém, kde skladovat dřevo na topení. To bylo nakonec umístěno do prostorů pod terasou. Pečlivě vyskládaná polínka přitom dělají dům při pohledu z dálky ještě hezčí.

Design: Kama Czudowska

Fotografie: Nate Cook; natecookphotography.com